W weekend 18-19 maja grała grupa czwarta trzeciej ligi. Derby KSZO 1929 Ostrowiec - Star Starachowice 2:0. Czarni też wygrali. Śledź wyniki

Dorota Kułaga
KSZO 1929 Ostrowiec pokonał Star Starachowice 2:0
KSZO 1929 Ostrowiec pokonał Star Starachowice 2:0 Michał Kolera
W weekend 19-19 maja rozgrywana jest 31. kolejka grupy czwartej trzeciej ligi. Hitowo zapowiadały się derby województwa w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym piłkarze KSZO 1929 wygrali ze Starem Starachowice 2:0. Czarni Połaniec również zagrali w sobotę - na wyjeździe pokonali Unię Tarnów 3:2.

Gra trzecia liga piłkarska. Derby KSZO 1929 Ostrowiec - Star Starachowice 2:0

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Star Starachowice 2:0 (1:0)
Bramki: Dominik Pisarek 28, 90.
KSZO 1929: Klon – Domagała, Jarzynka (84. Tymoszenko), Mazurek I, Lis – Kołoczek, Nawrot, Zimnicki (84. Lipka) - Mazurek II (71. Senko), Pisarek (90+1 Zdyb).
Star: Natorski – Głaz, Stefański, Jagiełło, Styczyński (69. Śliwiński) - Kawecki, Kośmider (60. Ambrozik), Bracik, Duda, Szynka - Stanisławski.
Sędziował: Maciej Kuropatwa (Katowice).
Żółte kartki: Nawrot, Zimnicki, Pisarek, Zdyb (KSZO), Kośmider, Głaz, Stefański, Duda (Star).

Piłkarze KSZO rozegrali najlepszy mecz w rundzie wiosennej i zasłużenie pokonali wyżej notowany Star 2:0. Powrót trenera Przemysława Cecherza do Ostrowca nie był więc dla niego udany.

Bohaterem spotkania był Dominik Pisarek, który zdobył dwie bramki. Pierwszą w 28 minucie - dośrodkował Dariusz Brągiel, a wspomniany Pisarek strzałem głową pokonał Natorskiego. W 90 minucie podwyższył na 2:0. Przejął piłkę po stracie Bracika i nie zmarnował sytuacji sam na sam. Ze względu na odpalanie rac przez kibiców obu drużyn sędzia przedłużył spotkanie o 12 minut. Wynik nie uległ już zmianie. KSZO 1929 po końcowym gwizdku cieszył się ze zwycięstwa w prestiżowych derbach.

Unia Tarnów - Czarni Połaniec 2:3 (2:1)
Bramki: Szymon Mida 14, 19 - Krystian Kardyś 35, Tomasz Palonek 70, Filip Bakowski 90+1.
Czarni: Wieczerzak - Bakowski, Bawor, Banik, Kałaska - Mucha, Gębalski (62. Palonek), Wiktor, Smoleń, Wójcik - Kardyś.
Sędziował: Michał Wasil z Lublina.
Żółte kartki: Bawor, Kałaska (Czarni).

- Przeciwnik był mocno zdeterminowany, niestety, sprawiliśmy mu dwa prezenty, po których przegrywaliśmy 0:2. Po dwóch bramkach mieliśmy problem, żeby się zorganizować, dlatego straciliśmy dużo nerwów. Po 30 minutach odzyskaliśmy rytm, dzięki kombinacyjną grze staraliśmy się zagrozić przeciwnikowi. Zdobyliśmy bramkę i wlało to w nasze szeregi nadzieję. W przerwie zmieniliśmy dwójkę zawodników i znacząco zmieniliśmy obraz gry, dzięki czemu mogliśmy reagować lepiej na to, działo się na boisku. Końcówka meczu to moment, kiedy obie drużyny mogły przechylić szale na swoją korzyść i podwójnie cieszę się, że to byliśmy my. Drużyna w końcówce pokazała olbrzymi charakter i wolę walki

- mówił trener Czarnych Łukasz Cabaj, cytowany przez klubową stronę.

Wieczysta Kraków - Świdniczanka Świdnik 1:0 (1:0)
Bramka: Dawid Kiedrowicz 33.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek w grupie IV piłkarskiej III ligi Wieczysta Kraków zapewniła sobie 1. miejsce i awans na szczebel centralny. Do sukcesu drużyny, której trenerem jest Sławomir Peszko, przyczyniła się do tego porażka Siarki w doliczonym czasie gry meczu w Dębicy.

Podhale Nowy Targ - Sokół Sieniawa 5:1 (2:1)
Bramki: Filip Jakubowski 12, Mateusz Niedziałkowski 38, Tomasz Tymosiak 50 z karnego, Kamil Ogorzały 52, Patryk Duda 78 - Franciszek Wróblewski 4.

Wisłoka Dębica - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (1:0)
Bramki: Tomasz Bała 31, Igor Woś 90+1 (samobójcza) - Marcin Kumorek 84.

Orlęta Radzyń Podlaski - Karpaty Krosno 1:2 (1:0)
Bramki: Patryk Szymala 35 - Mateusz Hudzik 90+1, Denys Demjanenko 90+2.

Podlasie Biała Podlaska - Wiślanie Jaśkowice 0:2 (0:1)
Bramki: Monsuru Adisa 22, Michał Stachera 52

KS Wiązownica - Garbarnia Kraków 5:1 (3:1)

Avia Świdnik - Chełmianka Chełm 0:2 (0:0)