W weekend 6-7 kwietnia grała RS Active 4. liga Świętokrzyska. Korona II rozbiła Spartakusa. Szalony mecz w Nowinach. Zobacz wyniki i tabelę

Stanisław Wróbel, Dorota Kułaga, Jaromir Kruk
Fragment meczu w Nowinach. Więcej na kolejnych zdjęciach
W weekend 6-7 kwietnia gra RS Active 4. Liga świętokrzyska - to 22. kolejka spotkań. Prowadząca w tabeli Korona II Kielce w niedzielę rozbiła Spartakusa Daleszyce 5:0, ale była wzmocniona kilkoma zawodnikami ekstraklasowej Korony. W sobotę szalony mecz odbył się w Nowinach.

Grała RS Active 4. Liga. Korona II Kielce rozbiła Spartakusa Daleszyce

GKS Zio-Max Nowiny – Neptun Końskie 3:4 (3:3)
Bramki: Paweł Tomczyk 4, Bartosz Papka 15, Damian Pietras 21 – Michał Smolarczyk 17 wolny, 24, Patryk Kwiecień 23, Adrian Maciejewski 86.
Nowiny: Gugulski – N. Niebudek, Hińcza, D. Pietras, Marek – Mateusz Gadomski, R. Szmalec, Tomczyk – Papka, F. Kaczmarski (59 D. Kopyciński), Matysek (59 Nowakowski).
Neptun: Herda – Pańtak, A. Maciejewski, Piotrowski, Lasak – Gruszczyński (77 Musielewicz), Marcinkowski (5 Wojna), Kwiecień (67 Siudak) – Paweł Markowicz, Smolarczyk (90+2 Ł. Skalski), J. Banasik (67 I. Wasik).
Żółte kartki: Tomczyk – Smolarczyk, Pańtak, Wojna
Sędziowali: Daniel Detka + Michał Prokop, Mateusz Grot.
Widzów: około 100.

Zobacz naszą relację z meczu w Nowinach

Wiele działo się też na trybunach stadionu w Nowinach

Granat Skarżysko-Kamienna - GKS Rudki 3:0 (2:0)
Bramki: Bartłomiej Książek 37, Błażej Miller 40, 69.
Granat: Prasek – Górecki, Garbacz, Dudzik – Kilianek, Pluta, Papros (89. Jaromin), Drabik (74. Tutaj), Młodawski – Książek, Miller (82. Woźniak).

- Duże słowa uznania dla chłopaków. Ciekawy przeciwnik, dobry mecz w naszym wykonaniu, chociaż rywal do 25 minuty był stroną przeważającą. Miał dwie sytuacje, które mogły zakończyć się bramką, ale na wysokości zadania stanął Prasek. Duże słowa uznania dlatego, że cały czas borykamy się z kontuzjami. Do Goździka, Stępnika, doszedł jeszcze dzisiaj Wiktor Bartoszek. Chwała i duże słowa uznania również dla Bartka Drabika i dla Szymona Kilianka, którzy zagrali dzisiaj na środkach przeciwbólowych na własną odpowiedzialność

– powiedział dla oficjalnej strony Granatu Bolesław Strzemiński, trener skarżyskiej drużyny.

AKS 1947 Busko-Zdrój - Alit Ożarów 1:3 (0:1)
Bramki: Kacper Załęcki 63 - Piotr Wójcik 15, Mikołaj Jasiński 75, Filip Stępień 78.

Zobaczcie radość ze zwycięstwa zespołu z Ożarowa

Wisła Sandomierz - Orlęta Kielce 0:0
Mały zawód w Sandomierzu. W mediach społecznościowych Wisły Sandomierz napisano: "Dziś można z czystym sumieniem stwierdzić, że zremisowaliśmy mecz, który powinien nam dać trzy punkty".

Więcej o meczu i galeria zdjęć

Olimpia Pogoń Staszów - Wierna Małogoszcz 3:0 (0:0)
Bramki: Adrian Chrzaszcz 48, 65, Mikołaj Kuca 52.
Spora sensacja. Pogoń, która w rundzie wiosennej przegrała wszystkie mecze tym razem zagrała świetnie i pewnie pokonała Wierną Małogoszcz.

Zobacz radość piłkarzy ze Staszowa

Korona II Kielce - Spartakus Daleszyce 5:0 (3:0)
Bramki: Adrian Dalmau 16, 30, Petteri Forsell 35, Oliver Grzelak 50, Jan Klimek 63.
Korona II: Forenc – Przybysławski (72 E. Kania), R. Turek – Krogstad (46 P. Leszczyński) – E. Szymański (79 Bielec), Chojecki, Forsell (46 O. Grzelak), A. Zawierucha – Dalmau (46 Kabat)
Spartakus: Olekhnovycz – Faye, Meskia (72 Cedzyński) , Cholewiński, F. Ptak (72 Kozaczok) – G. Kowalczyk, Kaleta, D. Wołowiec, Mokrosnop (46 Kutera), Chudecki – Sala (56 R. Kowalski).

Korona II wzmocniona poważnymi posiłkami z pierwszej drużyny już do przerwy nie zostawiła złudzeń gościom z Daleszyc. Na początku okazje mieli Adam Zawierucha i Eryk Szymański, ale Artem Olekhnowvycz skapitulował w 16 minucie po uderzeniu Adriana Dalmau głową (z rzutu rożnego zagrywał Petteri Forsell). 10 minut później ponownie trafił hiszpański napastnik kielczan, tym razem po podaniu Adama Chojeckiego, który skorzystał z pomyłki Daniela Wołowca. W 35 minucie z dystansu, ponownie pięknie uderzył Forsell i golkiper Spartakusa wyciągał futbolówkę z sieci.

Po zmianie stron wynik na 4:0 podwyższył Oliver Grzelak, który zachował się bardzo przytomnie w polu karnym (zanotował dobry występ), na 5:0 głową bramkarza Spartakusa pokonał Jan Klimek. Lider bez problemów zrealizował swój plan.

Arka Pawłów - Łysica Bodzentyn 3:4 (2:2)
Bramki: Kacper Rak 20, Michał Wojton 30, David Pabon Angarita 90+4 - Kamil Uciński 34, Michał Mikosa 37, Dominik Chrzanowski 77, Szymon Czerwiak 90+7.
Arka: Żytniewski - Kosztowniak, Nowocień (65 Białczak), Drożdżał, Kidoń (30 Dawidowicz) - Wojton (50 Pavon), Gładyś, Foks - Kalista, Rak (80 Jankowicz), Kowalik (60 Gębka).
Łysica: A. Dymanowski - K. Tumulec, Boksiński, Czerwiak, Mikosa - Uciński, Sz. Hajduk, Ugerhelidze (46 Nxhumalo), Terianyk, Sadłos (46 Garbacz) - Pryjmaczenko (46 Do. Chrzanowski).

Hetman Włoszczowa - Moravia Anna-Bud Morawica 1:3 (0:2)
Bramki: Taras Hrytsiv 85 - Łukasz Zawadzki 15, 65, Karol Gilewski 26.
Hetman: Porczyk - Walasek, G. Małek, Kubicz, Palimąka (60 Oliinyk) - Kolosov (79 Hryciv), Jarmuda, I. Wójcik, Kornacki - C. Matuszewski (66 Michnicki), Eduardo (77 Lorenzo).
Moravia: J. Borusiński - Wasilewski (79 Turlej), Ashour, Mateusz Zawadzki, Szczepanek - Gilewski (62 Jopkiewicz), Rabiej - Łukasz Zawadzki, Michał Zawadzki, Purski (70 Orliński) - Jakub Rybus (62 Michał Rybus).

Stal Kunów - Klimontowianka Klimontów 0:2 (0:1)
Bramki: Gabriel Skrzypek 8 z karnego, Jakub Kończak 80.
Klimontowianka: Pietrasik - Konecki, Niziołek, Misiura, Lenard (46’ Wojtachnio) - Jas (46’ Kosiuk), Skrzypek, Gach, Kaczmarczyk (70’ Kończak), Pająk (55’ Halat), Szakalec (46’ Chmiel).

W 62 minucie Gabriel Skrzypek nie wykorzystał rzutu karnego - Kamil Wereliś obronił.

- Nie był to nasz najlepszy mecz. Męczyliśmy się przez całe spotkanie. Gospodarze byli skupieni wyłącznie na defensywie. Ozdobą meczu była bramka naszego 15-letniego wychowanka Kuby Kończaka który, z okolic 16 metrów z woleja podwyższył nasze prowadzenie

- powiedział Mateusz Miłek z Klimontowianki.