Ważna wygrana koszykarzy UJK Kielce w drugiej lidze. Zespół prowadzony przez Rafała Gila przybliżył się do fazy play-off

Dorota Kułaga
Koszykarze UJK Kielce odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w drugiej lidze. W Rybniku wygrali z wyżej notowanym MKKS-em 105:98. UJK Kielce

Ważna wygrana koszykarzy UJK Kielce

MKKS Rybnik - UJK Kielce 98:105, (24:26, 9:31, 38:23, 27:25)
UJK: Pisarczyk 34 (1x3, 7 zbiórek, 3 asysty), Lewandowski 27 (4x3, 6 zbiórek, 4 asysty), Lesisz 13 (3x3, 8 zbiórek), Łosiak 12 (9 zbiórek, 7 asyst), Wesołek 12 (1x3), Osiakowski 6, S.Strojek 1, Wierzbicki.

Do przerwy kielecki zespół prowadził już różnicą 24 punktów. W drugiej odsłonie rywale dzięki celnym rzutom za trzy punkty systematycznie zmniejszali straty, które w pewnym momencie wynosiły już tylko dwa punkty. W ostatnich dwóch minutach kielczanie skutecznie jednak wykonywali rzuty wolne i zasłużenie wygrali 105:98.

Drużyna z Rybnika przed tym spotkaniem zajmowała 4 miejsce w tabeli (UJK był 8). Dzięki wygranej kielczanie przybliżyli się do fazy play-off, w której zagra pierwsza "ósemka". Podopieczni Rafała Gila mają w dorobku 13 zwycięstw i 11 porażek. W sezonie zasadniczym grupy C II ligi rozegrają jeszcze sześć pojedynków. Najbliższy mecz już 2 marca. UJK na wyjeździe zagra z Wisłą Kraków.