Tragiczna sobota na drogach

  Tragiczna sobota na drogach

  /saba/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Trabant po zderzeniu z golfem w sobotę na Alei Solidarności w Kielcach.

  Trabant po zderzeniu z golfem w sobotę na Alei Solidarności w Kielcach. ©A. Piekarski

  Jedna osoba zginęła, kilka zostało rannych - taki jest bilans sobotnich wypadków na świętokrzyskich drogach.
  Trabant po zderzeniu z golfem w sobotę na Alei Solidarności w Kielcach.

  Trabant po zderzeniu z golfem w sobotę na Alei Solidarności w Kielcach. ©A. Piekarski


  Najtragiczniejsze zdarzenie rozegrało się w miejscowości Sokolina w gminie Czarnocin. 19-letni chłopak nie żyje, jego kolega w stanie krytycznym trafił do szpitala.

  Do wypadku w gminie Czarnocin doszło w sobotę około godziny 21.30. Policjanci relacjonowali, że 19-letni kierowca audi stracił panowanie nad samochodem, auto wypadło z jezdni i uderzyło w drzewo. Jadących nim mężczyzn uwiezionych w wozie wycinali strażacy. Dla 19-letniego kierowcy na ratunek było już za późno - mężczyzna zginął.

  - Wykluczyliśmy, by kierowca był pod wpływem alkoholu, z informacji od zebranych od jego rodziny i bliskich wynika, że w ogóle nie pił. Wiadomo natomiast, że prawo jazdy miał dopiero od dwóch miesięcy - komentują policjanci.
  Pasażer audi - wczoraj policjanci próbowali ustalić jego tożsamość - w stanie krytycznym trafił do szpitala. Po południu funkcjonariusze dotarli do rodziny mężczyzny, 22-latka.
  - Wiele wskazuje na to, że to on był pasażerem audi. Mężczyzna przeszedł trepanację czaszki, oddycha za niego respirator, lekarze wciąż mówią, że jego stan jest krytyczny - dodawali funkcjonariusze.

  Poranek i południe
  Nie był to, niestety, jedyny sobotni wypadek. Już po godzinie ósmej rano na kieleckiej ulicy Jagiellońskiej na przejściu dla pieszych opel corsa potrącił 79-letniego mężczyznę. 26-letni kierowca samochodu miał w wydychanym powietrzu 1,6 promila alkoholu.

  Po godzinie 11 na alei Solidarności w Kielcach 77-letni kierowca trabanta podczas zmiany pasa ruchu, według policji, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z volkswagenem golfem. Do szpitala wojewódzkiego odwieziono kierowcę trabanta.
  Trzy godziny później na skrzyżowaniu ulicy Tysiąclecia i Spornej w Skarżysku 52-letni kierowca volkswagena passata na przejściu dla pieszych potrącił 45-letnią kobietę - ranna z potłuczeniami głowy i złamaną nogą została przewieziona do skarżyskiego szpitala.
  Nieco później na skrzyżowaniu kieleckich ulic Armii Krajowej i Żytniej 53-letni kierowca fiata, zdaniem stróżów prawa, wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z oplem astrą. Kierowca fiata został ranny.

  Po południu, przed godziną 17, na ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach 47-letni kierowca renaulta najechał na tył citroena, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. To auto zaś odepchnięte siłą uderzenia potrąciło przechodzącego przez pasy 55-latka (ponad promil alkoholu w organizmie). Policjanci mówią, że 55-latek został po opatrzeniu zwolniony ze szpitala.

  Tragiczny wieczór
  Wieczorem niestety także nie obyło się bez wypadków. Tuż przed godziną 19 w Belnie, gmina Bieliny, 48-letniego człowieka, który wszedł nagle na ulicę, potrąciła skoda fabia. Kierowca samochodu był trzeźwy, czy pieszy także, tego nie wiadomo - nieprzytomnego człowieka karetka zabrała do szpitala.

  Przed godziną 21 w Olesznie w gminie Krasocin 43-letni kierowca volkswagena golfa wypadł z łuku drogi, wjechał na pobocze i ściął słup telefoniczny. Mężczyznę odwieziono na chirurgię włoszczowskiego szpitala. W wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu.
  A pół godziny później, audi, którym jechało dwóch bardzo młodych mężczyzn, w Sokolinie w gminie Czarnocin uderzyło w drzewo. Po wypadku stanie tu zapewne krzyż…

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Lekarz Roku 2016. Zagłosuj

  Lekarz Roku 2016. Zagłosuj

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!