Tragiczny powrót zimy

  Tragiczny powrót zimy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mercedes vito po zderzeniu spadł z nasypu.

  Mercedes vito po zderzeniu spadł z nasypu. ©A. Piekarski

  Śmiertelny wypadek w Niestachowie, dziewięć osób rannych na świętokrzyskich drogach.
  Mercedes vito po zderzeniu spadł z nasypu.

  Mercedes vito po zderzeniu spadł z nasypu. ©A. Piekarski

  Na miejscu zginęła kobieta po zderzeniu dwóch samochodów w Niestachowie w powiecie kieleckim. W wypadkach na świętokrzyskich drogach odniosło rany 9 osób. Nikt nie spodziewał się, że nagły powrót zimy będzie tak tragiczny.

  Do największej tragedii doszło wczoraj przed południem w Niestachowie. Przy moście na łuku drogi mercedes vito zderzył się z osobową toyotą corollą, którą jechała matka z synem.
  Kobieta zginęła na miejscu. Młody mężczyzna, który kierował toyotą został zabrany do szpitala. Tam również miał trafić kierowca mercedesa, ale jak nas poinformowali policjanci, uciekł sprzed izby przyjęć po wyjściu z karetki.

  - Okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane, ale na razie wszystko wskazuje na to że to kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas jezdni - mówi naczelnik wydziału ruchu drogowego kieleckiej policji Jarosław Kopciara - Przypuszczamy, że mercedesa aż obróciło i samochód uderzył tyłem w jadącą prawidłowo toyotę akurat po stronie pasażerki. Zniszczenia wskazują na to, że siła uderzenia była duża. Mercedes wiózł kilkaset kilo mąki. Wiele wskazuje na to, że kierowca nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków. Trwają poszukiwania mężczyzny. Alkomatem udało nam się na razie przebadać tylko pasażera mercedesa, który okazał się trzeźwy.
  To nie jedyny wypadek na świętokrzyskich drogach. Aż trzy osoby zostały ranne w zderzeniu fiata punto z audi 80 w Sarniej Zwoli w powiecie starachowickim.

  Poszkodowaną kobietę trzeba było przetransportować do szpitala śmigłowcem, bo podejrzewano u niej uraz kręgosłupa. W Woli Jachowej na drodze Górno - Bieliny zderzyły się czołowo opel vectra z volkswagenem polo. Ranna została jedna z pasażerek. Kolejne trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku w Celinach w gminie Chmielnik. Tam do rowu wpadło po zjechaniu na drugą stronę jezdni cinquecento. Najciężej ranny mężczyzna został zabrany do Kielc śmigłowcem. Ucierpieli również piesi. W Skarżysku kobieta została potracona przez skodę felicię. W Kielcach na ulicy Grunwaldzkiej doszło do potrącenia pieszej na pasach.

  Do południa w naszym regionie doszło do sześciu poważnych wypadków i 22 kolizji, jedna osoba nie żyje, 9 jest rannych - informowała Anna Krzyżyk z biura prasowego świętokrzyskiej policji. Już o godzinie 8 strażacy wyciągali z rowu opla kadeta przy ulicy Witosa w Busku. W rowie wylądował również volkswagen passat w Nowej Dębowej Woli w powiecie ostrowieckim. Po godzinie 10 ciężarowy man zatarasował drogę w Buczynie w koło Staszowa.

  Powodem co trzeciego wypadku jest niedostosowanie prędkości do warunków na drogach - mówi naczelnik Kopciara - Dziwię się, że nagła zmian tych warunków pociągnęła za sobą tak dużą liczbę zdarzeń. To można wytłumaczyć tylko nieodpowiedzialnością kierowców, bo w końcu mamy środek zimy i powinniśmy być przygotowani na śnieg. Nie dziwiłbym się, gdyby były to pierwsze opady w sezonie albo jakaś nagła miejscowa gołoledź, ale w momencie, gdy jest to kolejna zmiana pogody, można to tłumaczyć brakiem wyobraźni u kierowców.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   DUB IT Tuning Festiwal. Jak zdobyć bilety?

   DUB IT Tuning Festiwal. Jak zdobyć bilety?

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Gry