Domowe sposoby na kamień

Domowe sposoby na kamień

/and/

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Domowe sposoby na kamień
Domowe sposoby na kamień
To co mamy w kuchni i apteczce może być skuteczniejszym środkiem do usuwania kamienia w łazience niż najdroższe preparaty z supermarketów. Warto więc spróbować domowych sposobów.

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć


Jeśli zechcecie nadal używać środków konwencjonalnych, pamiętajcie po czyszczeniu, przed spłukaniem zamknąć klapę od toalety. W ten sposób chemikalia - a szczególnie chlor - nie będą roznosiły się w powietrzu.Aby usunąć kamień z muszli klozetowej wystarczy wlać do niej szklankę białego octu, a następnie dorzuć garść sody oczyszczonej.
Mieszanina będzie "buzować" przez 10-15 minut, następnie wystarczy porządnie wyszorować szczotką muszle i spłukać ją kilkakrotnie.

Prostym środkiem czyszczącym jest także boraks - do kupienia w każdej aptece, którego pół szklanki należy wsypać bezpośrednio do muszli, a następnie przetrzeć ją szybko szczotką i nie spłukując pozostawić na noc.

Podziała także witamina C. Wystarczy wrzucić na noc do muszli dwie 1000 miligramowe musujące tabletki, albo mieszankę sporządzoną z 2 łyżek kwasku cytrynowego i 2 łyżki sody oczyszczonej. Rano wyszorować muszlę i spuścić wodę - w ten sposób zlikwiduje się osad zgromadzony poniżej poziomu wody.
Aby usunąć kamień z kranu, warto położyć ścierkę nasączoną gorącym octem na miejsce, które chcemy oczyścić. Taki kompres pozostawiamy na jakąś godzinę, a następnie przecieramy i delikatnie ścieramy osad.

Komentarze

Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu