Busko przebudziło wiosnę rewią „missek” i paradą uliczną z...

  Busko przebudziło wiosnę rewią „missek” i paradą uliczną z ryczącymi harleyami

  Adam Ligiecki

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Z ryczącymi harleyami na czele kolumny - ruszyło w Busku poniedziałkowe „budzenie Mickiewki”.
  1/28
  przejdź do galerii

  Z ryczącymi harleyami na czele kolumny - ruszyło w Busku poniedziałkowe „budzenie Mickiewki”. ©Adam Ligiecki

  Kielce mają swój reprezentacyjny deptak - ulicę Sienkiewicza; Busko - aleję Mickiewicza. Już po raz trzeci z rzędu buski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 urządził na powitanie wiosny - huczne „budzenie Mickiewki”.
  Wiosny w tym roku... mało kolorowej. W poniedziałek w buskim kurorcie było szaro, buro, zimno i deszczowo, lecz i tak impreza powitalna udała się na piątkę z plusem!

  Kwadrans po godzinie 11, sprzed budynku „ekonomika” ruszyła w dół alei Mickiewicza wiosenna armada. Pod batutą dyrektora szkoły Andrzeja Bilewskiego, a kolumnę otwierali buscy harleyowcy. Pierwszy przystanek - przed władzą. Delegacja uczniów „ekonomika” złożyła wiosenne życzenia burmistrzowi i staroście. Potem cała akcja przeniosła się w rejon Domu Kultury, gdzie zorganizowano różnorakie imprezy na powitanie najpiękniejszej z pór roku.

  Piękna pora roku - zatem i piękne dziewczyny. Na ryczących motorach jechały z gracją „misski”, wzbudzając entuzjazm męskiej części publiczności. Tuż przed plenerowym „budzeniem Mickiewki” jedenaście uczennic „ekonomika” rywalizowało - w atmosferze wspaniałej zabawy - o tytuł Miss Wiosny 2016.

  Wiktoria, Natalia, Andżelika, Daria, Magda, Monika, Ania, Weronika, Kasia i dwie Patrycje prezentowały się widowni oraz jury na wszelkie możliwe sposoby. Wjeżdżały na arenę samochodem (elektrycznym), motocyklem, wkraczały w huku konfetti, z czarnym królikiem w klatce albo były wnoszone na rękach. Przezabawnie wypadło odgadywanie atrybutów męskich - z zawiązanymi oczami. Talenty artystyczne panny miały okazję sprawdzić - tańcząc lub śpiewając. Hala sportowa „ekonomika” zamieniła się błyskawicznie w wielką salę balową - były rytmy biesiadne, macarena, gangnam style, ba, nawet porcja boksu, a sufit aż unosił się do góry od braw.

  Jury miało niemały ból głowy przy podziale nagród, lecz reguły konkursów piękności mówią jasno: królowa może być tylko jedna. Po burzliwej debacie zapadł werdykt - tytuł Miss Wiosny 2016 otrzymuje Katarzyna Sokołowska!

  Ma niespełna 18 lat, jest zodiakalnym Skorpionem, uczy się w klasie II C i rewelacyjnie śpiewa... po koreańsku. Nosi ksywkę „Peri”, nie ma jeszcze chłopaka, a podczas wyborów wystąpiła w super spódnicy, zrobionej z 700 płatków róż!

  Trójce „missek” pogratulował prowadzący imprezę Arek Lech.


  Tytuł I Wicemiss otrzymała Ania, II Wicemiss - Magda. Ponadto „boksująca Daria” została Miss Publiczności. Kolejne wybory - już za rok!

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   Strefa Imprez

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj zdobywczynie tytułów

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj zdobywczynie tytułów

   Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj laureatki

   Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj laureatki

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Gry