Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XXIV Festiwal Muzyczny imienia Krystyny Jamroz w Busku. Największe wydarzenia dzień po dniu

SW
Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu będzie zespół Śląsk
Jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu będzie zespół Śląsk archiwum
W sobotę, 30 czerwca inauguracja XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz. Potrwa do soboty 7 lipca, a na wielu scenach usłyszymy i zobaczymy gwiazdy światowego formatu. Codziennie odbywać się będą bezpłatne koncerty promenadowe, organizatorzy zapraszają też na spotkania z gwiazdami.

CZYTAJ TAKŻE:
Brodzińska, Blechacz, Piaseczny i inni. Rewia wielkich gwiazd na Festiwal w Busku. Poznaj ich (ZDJĘCIA)

W sobotę Magdalena Idzik i inni

W sobotę, 30 czerwca inauguracja XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz. W Buskim Samorządowym Centrum Kultury Gala Operowa „Najpiękniejsza jest muzyka polska” z udziałem znakomitych wykonawców

Usłyszymy zarówno arie z polskich oper, jak i mniej znane polskie operetki. W programie wieczoru znajdą się twory: Karola Kurpińskiego, Stanisława Moniuszko, Władysława Żeleńskiego, Jana Stefaniego, Romana Czubatego, Leopolda Różyckiego, Wojciecha Kilara oraz Feliksa Nowowiejskiego.

Śpiewać będą bardzo lubiani artyści: Ewelina Szybilska - sopran, Magdalena Idzik - mezzosopran, Ewa Biegas - sopran, Łukasz Gaj - tenor, Dominik Sutowicz - tenor, Jan Żądło - baryton, Patryk Rymanowski - bas . Artystom towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.

Mezzosopranistka Magdalena Idziki urodziła się w Kielcach, gdzie ukończyła średnią szkołę muzyczną. Naukę śpiewu rozpoczynała u Zofii Zamojskiej w Kielcach. Będąc uczennicą szkoły średniej uzyskała II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Śpiewaków we Wrocławiu. Ukończyła Warszawską Akademię Muzyczną w klasie śpiewu solowego profesor Małgorzaty Marczewskiej. Obecnie śpiewaczka Opery Narodowej oraz wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Jan Żądło to artysta pochodzący z Ponidzia. W 2016 roku został laureatem Konkursy Wokalnego imenia Krystyny Jamroz. Jerst on absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest członkiem Akademii Operowej w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie gdzie uczy się u Eytana Pessena. Zadebiutował tytułową partią w operze Don Giovanni Mozarta w OperzeŚląskiej pod batutą Michała Klauzy.

Gala Operową „Najpiękniejsza jest muzyka polska” odbędzie się W Buskim Samorządowym Centrum Kultury, W sobotę, 30 czerwca, początek o godzinie 20. Bilety w cenie 100 złotych.

W niedzielę Szymon Nehring, znakomity młody pianista w recitalu nadzwyczajnym

W niedzielę, 1 lipca, w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju koncert z cyklu Laureaci Konkursów - w recitalu nadzwyczajnym wystąpi Szymon Nehring. Szymon Nehring jest jednym z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów młodego pokolenia w Polsce. Jest jedynym Polakiem, który otrzymał pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinstein w Tel Awiwie - jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie.

Jesienią 2017 roku rozpoczął studia pod kierunkiem profesor Borisa Bermana w Yale School of Music. Uczył się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa, z którym współpracuje od 2013 roku. Wcześniej przez 11 lat był uczniem w klasie fortepianu Olgi Łazarskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Krakowie i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie.

W 2014 roku otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Rok później został laureatem stypendium Krystiana Zimermana i wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, na którym otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych. W 2017 roku zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie oraz szereg nagród dodatkowych w tym za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina. Finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Szymon Nehring wystąpi w niedzielę, 1 lipca, w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju. Początek o godzinie 20. Bilet na koncert kosztuje 50 złotych.

W poniedziałek zespół Śląsk
W poniedziałek, 2 lipca , w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju w koncercie pod tytułem „Znasz-li ten kraj” wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk imienia Stanisława Hadyny. „Znaszli ten kraj” to sceniczna podróż po Polsce, podczas której widz poznaje barwne stroje, muzykę, tańce oraz piosenki charakterystyczne dla poszczególnych regionów kraju. Stylizowane stroje ludowe niczym w kalejdoskopie, zmieniają się podczas każdego tańca tworząc niezapomnianą feerię barw urzekającą publiczność. Polskie tańce ludowe i narodowe takie jak: „Trojak”, „Kujawiak-Oberek”, „Polonez-Mazur” czy żywiołowy „Krakowiak” przeplatane znanymi utworami wokalnymi w wirtuozerskim wykonaniu solistów chóru stanowią doskonałą oprawę artystyczną wielu uroczystości. W koncercie tym usłyszymy: „Karolinkę”, „Szła dzieweczka”, „Poszła baba do sąsiada”, a także „Dzióbka dej”. Utwory, które nuci z nami cała Polska. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” imienia Stanisława Hadyny w tym roku świętuje jubileusz 65 lecia. To to instytucja kultury prowadząca szeroką działalność artystyczną, Bogaty repertuar obejmuje niepowtarzalne widowiska. Ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Śląsk odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych. Występ Zespołu Śląsk w poniedziałek, 2 lipca w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Początek o godzinie 20. Bilety w cenie 100 złotych.

We wtorek Andrzej Piaseczny z zespołem
We wtorek, 3 lipca o godzinie 20.30 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się koncert jubileuszowy znanego wokalisty Andrzeja Piasecznego. To jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Laureat nagród publiczności - między innymi Telekamer 2010, SuperJedynek, Eska Music Awards 2010, Bursztynowego Słowika oraz wielu złotych, platynowych i multiplatynowych płyt. Autor i wykonawca takich przebojów, jak „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz”, czy „Śniadanie do łóżka”. Płyta „Spis Rzeczy Ulubionych” autorstwa Andrzeja Piasecznego, skomponowana przez Seweryna Krajewskiego, była najchętniej kupowaną płytą 2010 roku. Andrzej Piaseczny to również zwycięzca trzeciej edycji programu „Bitwa na głosy”. 24 marca 2015 ukazała się ostatnia płyta Andrzeja Piasecznego - „Kalejdoskop”, która w dniu premiery otrzymała status platynowej płyty. W 7 sezonie „Voice of Poland” - jako trener wygrał wspólnie z Mateuszem Grędzińskim całą edycję. W 2017 roku Artysta świętuje 25-lecie pracy artystycznej. 13.10 ukazała się najnowsza płyta, promowana utworem „My (o mnie, o tobie, o nas)”. Bilety w cenie 100 złotych.

W środę skrzypaczka Bomsori Kim i pianista Rafał Blechacz
W środę, 4 lipca w Buskim Samorządowym Centrum Kultury Recital Nadzwyczajny - wystąpiąRafał Blechacz - fortepian i Bomsori Kim - skrzypce. Artyści na wspólnym koncercie wykonają cztery utwory: Wolfganga Amadeusa Mozarta, Gabriela Fauré, Clauda Debussy oraz Karola Szymanowskiego. Bomsori sama wykona Koncert d- moll na skrzypce i orkiestrę smyczkową Mendelssohna.
Pochodząca z Południowej Korei skrzypaczka​ Bomsori Kim ukończyła studia pod kierunkiem Kima Young Ucka na Uniwersytecie Narodowym w Seulu, a następnie uzyskała tytuł magistra sztuki muzycznej w nowojorskiej Juilliard School. Gra na wypożyczonym instrumencie Joannesa Baptisty Guadagniniego z 1774 roku. Zwyciężczyni LXII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium w 2013 roku - zdobyła pozycję wschodzącej gwiazdy nowego pokolenia światowej wiolinistyki. Rafał Blechacz po dziesięciu latach od zwycięstwa na XV Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie w roku 2005 zyskał pozycję artysty o formacie światowym. Urodził się w 1985 roku w Nakle nad Notecią. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat. Jego wybitny talent został doceniony przez publiczność Europy, Ameryki, Azji. Początek koncertu o godzinie 20. Bilety 150 złotych.

W piątek Eugen Indjic w Recitalu Chopinowskim
W piątek, 6 lipca, w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Recitalu Chopinowskim „100 - lecie odzyskania niepodległości” wystąpi Eugen Indjic. Początek o godzinie 19. Ale z laureatem IV nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie (1970 rok) tego dnia będzie się można spotkać jeszcze dwukrotnie. Będzie on gościem Kawiarenki festiwalowej (Restauracja kawiarnia Cynamonowa w Busku-Zdroju) o godzinie 16.30. Natomiast o godzinie 17.30 w „Alei Gwiazd” w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju Eugen Indjic odsłoni Słoneczko Festiwalowe. Artysta koncertował we wszystkich państwach europejskich (do tej pory poza Bułgarią i Węgrami), Ameryce Północnej i Środkowej, Afryce oraz krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu. W Polsce i w Busku Indjic jest częstym i lubianym gościem. Bilety na wieczorny koncert kosztują 80 złotych.

W sobotę Grażyna Brodzińska i inne gwiazdy na finał

W sobotę, 7 lipca gala finałowa festiwalu. W Buskim Samorządowym Centrum Kultury ponadczasowe przeboje wykonają wielcy artyści. Uroczysta gala finałowa rozpocznie się o godzinie 20. Wystąpią znakomici artyści, wspaniali muzycy i orkiestra. Gwiazdą koncertu będzie Grażyna Brodzińska - sopran. To Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej, znakomita aktorka i tancerka . Króluje na scenie i podbija serca publiczności od lat. Grażyna Brodzińska śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy i piosenki ze światowego repertuaru. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych. W finałowym koncercie w Busku wystąpią także: Jakub Oczkowski - tenor, Witold Matulka - tenor, Olesia Bubela - sopran, Daria Kwaniewa - mezzosopran, Roman Koren - tenor, Stefan Drobił - baryton, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej oraz Myron Jusypowicz - dyrygent. Zabrzmią ponadczasowe, znane i lubiane utwory, a wśród nich: „Zemsta nietoperza”, „Acerba volutta”, „La forza...”, „O mio babino...”, „Tacea notte...”, O mio babino...” , „Graj cyganie...”, „Jak ze mam ci...”, „Pokochaj mnie”, „Juliszka...”, „Usta milcza...”, „Artystki z...”, „Pardon madame...”, „Jaj, maman, zycie...”. Usłyszymy dzieła wielkich muzyków, Straussa, Pucciniego, Figaro, Kalmana, czy Verdiego. Na finał wszyscy wspólnie wykonają „...Varazdin”.Bilet wstępu kosztuje 100 złotych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




TOP 10 najpopularniejszych gadżetów erotycznych




TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻY






Czy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]




Nie wiesz, który z modnych kierunków urlopowych wybrać? Ten quiz jest dla ciebie!





Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą?




Jak zachować się w górach? Zobacz najgorsze błędy turystów!



ZOBACZ TAKŻE: "Pitbull. Królowa chuliganów". Patryk Vega po raz pierwszy o nowym "Pitbullu". Jaki będzie? - Rewolucyjny pomysł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie