Wielki dar krwi

  Adam Ligiecki

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Prezenty młodym krwiodawcom wręczał wicestarosta Stanisław Klimczak.

  Prezenty młodym krwiodawcom wręczał wicestarosta Stanisław Klimczak. ©A. Ligiecki

  Busko dziękuje krwiodawcom. Ci najbardziej zasłużeni otrzymali nagrody, odznaczenia państwowe i resortowe.
  Prezenty młodym krwiodawcom wręczał wicestarosta Stanisław Klimczak.

  Prezenty młodym krwiodawcom wręczał wicestarosta Stanisław Klimczak. ©A. Ligiecki

  Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia obchodzone są w Polsce Dni Honorowego Krwiodawstwa. W piątkowy wieczór uroczyste spotkanie z tej okazji odbyło się w Busku Zdroju.

  Na mityng, zorganizowany przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w internacie "mechanika", przybyli krwiodawcy z całego regionu Ponidzia.

  SERCE ZA SERCE

  - Chcemy podziękować wam za krew, ale i za serce, które oddajecie osobom potrzebującym - powiedziała Zofia Gryc.
  Podczas spotkania Jarosław Prucnal z Szańca otrzymał odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I i II stopnia (za 18 i 12 litrów oddanej krwi). Odznakę II stopnia przyznano Zbigniewowi Janickiemu z Kołaczkowic. Dodajmy, że grupa naszych krwiodawców otrzyma odznaczenia państwowe i resortowe na wojewódzkiej gali PCK, 7 grudnia w Kielcach. Jest w tym gronie buszczanin Jan Zając, który jako pierwszy na Ponidziu zostanie uhonorowany najwyższym wyróżnieniem PCK - statuetką Kryształowego Serca.

  Były także listy dziękczynne - za propagowanie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Miło nam donieść, że w gronie wyróżnionych znalazło się "Echo Dnia". O liczącej pół wieku historii "zorganizowanego" krwiodawstwa w Polsce mówił dr Krzysztof Brudek, szef buskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
  WIELCY CZYNAMI

  - Jesteście wielcy, swoimi czynami. Dzieląc się tym, co jest najcenniejsze w życiu człowieka: krwią - podkreślił burmistrz Piotr Wąsowicz.

  - Robicie to nie w blasku jupiterów, reflektorów i kamer, ale ze szczerego serca. Wiem, że na was zawsze można liczyć - dodał wicestarosta Stanisław Klimczak, deklarując pomoc ze strony samorządu. Po raz pierwszy w buskim spotkaniu krwiodawców uczestniczył przedstawiciel burmistrza Pińczowa, Zbigniew Cierlik.

  Na piątkowym mityngu pojawiło się dużo młodzieży, głównie członków szkolnych klubów honorowych dawców krwi. Wszyscy otrzymali gustowne prezenty. W części artystycznej wystąpiły uczennice buskiego "ekonomika". Tradycyjnie krwiodawcy zostali także zaproszeni na poczęstunek, ufundowany przez sponsorów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.