Echo Dnia

[1/14] Przeglądaj również za pomocą strzałek < > na klawiaturze

Następne

STYCZEŃ


Wielka akcja z szybkim finałem. W Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbyło się uroczyste przekazanie protezy nogi dla Joanny Żelezik, mieszkanki miejscowości Wywła w gminie Słupia Jędrzejowska. Kosztowała ona aż 80 tysięcy złotych. Tak ogromne pieniądze udało się zebrać Fundacji Miśka Zdziśka w zaledwie sześć tygodni. Joanna Żelezik jest młodą matką trójki malutkich dzieci, u której wykryto guza końca dalszego kości udowej lewej i otaczających tkanek miękkich. 13 kwietnia 2012 amputowano jej lewą nogę na wysokości uda.
Zagraliśmy z trzema sztabami. Ponad 42 tysiące złotych w tym roku udało się zebrać podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie jędrzejowskim. To najsłabszy wynik od wielu lat, ale w tym roku działały tu tylko trzy sztaby – przy hufcu Związku Harcerstwa Polskiego w Jędrzejowie, przy Domu Kultury w Małogoszczu i Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie.
Wzorowy żołnierz. W Urzędzie Gminy w Słupi Jędrzejowskiej odbyła się uroczystość wręczenie „Gwiazdy Iraku” dla Mariana Zapały. Odznaczenie to przyznawane jest za nienagnaną służbę w misjach pokojowych. Pan Marian pół roku spędził w Iraku.
Nasi w Korei. Trzech przedstawicieli miała Sekcja Olimpiad Specjalnych „Strzała” z Jędrzejowa na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Korei. Paweł Gredka wystąpił w narciarstwie alpejskim, Mariusz Rosół, zagrał w drużynie hokeja halowego. Dodatkowo Grzegorz Kurkowski, prezes Sesji Olimpiad Specjalnych „Strzała”, a zarazem kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie pełni funkcję zastępcy kierownika ekipy. Zawodnicy zdobyli trzy złote medale i brąz.
Bawili się dla dzieci. Po raz jedenasty już w Sędziszowie został zorganizowany karnawałowy bal charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na letni i zimowy wypoczynek dla dzieci z rodzin potrzebujących z terenu gminy Sędziszów. Tym razem zebrano ponad 16 tysięcy złotych.