Duży pożar hali w gminie Skalbmierz. Straty liczone w...

  Duży pożar hali w gminie Skalbmierz. Straty liczone w setkach tysięcy

  elzem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Duży pożar hali w gminie Skalbmierz. Straty liczone w setkach tysięcy
  1/5
  przejdź do galerii

  ©PSP Kazimierza Wielka

  Na ponad 300 tysięcy złotych wyceniono straty po pożarze hali magazynowej w miejscowości Szczekarzów w gminie Skalbmierz w powiecie kazimierskim. Ogień gasiło 11 zastępów straży pożarnej.
  ZOBACZ TAKŻE:
  Tragiczny wypadek z pociągiem w gminie Sobków. Nie żyją dwie osoby  Zgłoszenie o zdarzeniu do strażaków dotarło we wtorek około godziny 21.
  Na miejscu okazało się, że płonie hala magazynowa z przyległym do niej budynkiem mieszkalnym. Na szczęście w środku nikogo nie było, gdyż budynek wykorzystywany był jako miejsce do zamieszkania dla pracowników sezonowych.

  - W pierwszej kolejności strażacy ugasili ogień, a potem zaczęli dogaszać zarzewia ognia. Spaleniu uległ ciągnik rolniczy, opryskiwacz, myjka ciśnieniowa i zestaw maszyn do obróbki warzyw i owoców. Ogień zniszczył też stalową konstrukcję magazynu. Inspektor nadzoru budowlanego zdecyduje o tym, czy budynek będzie nadawał się do użytkowania - tłumaczył Krzysztof Jach z kazimierskiej straży pożarnej.

  Wstępnie oszacowano straty na ponad 300 tysięcy złotych. W gaszeniu pożaru, który ze względu na powierzchnię, na jakiej się rozprzestrzenił określany był jako duży, wzięło udział 11 zastępów państwowych i ochotniczych straży pożarnych.

  Zobacz galerię


  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  POMYSŁ NA PREZENT

  POMYSŁ NA PREZENT