Dziewczęta z Królewic zwyciężyły w zawodach sportowo-pożarniczych w Bejscach (WIDEO)

Adam Ligiecki
Dziewczęca młodzieżowa drużyna pożarnicza z Królewic - na zdjęciu z opiekunem Zbigniewem Klamką - zajęła pierwsze miejsce w gminnym turnieju w Bejscach. Adam Ligiecki
Superprezent na powitanie wakacji sprawiły sobie dziewczęta z młodzieżowej drużyny pożarniczej z Królewic. W niedzielę zajęły pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Bejscach - i już szykują się do startu w kazimierskim finale powiatowym, 2 lipca.

Magdalena Kurek, Agnieszka Minior, Karolina Klimczyk, Aleksandra Kupiec, Wiktoria Niedźwiedź, Natalia Łazarz, Wiktoria Klęk - są uczennicami bądź świeżo upieczonymi absolwentkami Publicznego Gimnazjum w Czyżowicach. Mają 15-16 lat, w turniejach pożarniczych startują od 2015 roku.

- Jak to się zaczęło? Byłyśmy ciekawe, jak to wszystko wygląda. Postanowiłyśmy spróbować. Pożarnictwo bardzo nam się podoba, mamy coraz lepsze wyniki. Bardzo cieszymy się z pierwszego miejsca w niedzielnych zawodach - mówi Magda Kurek.

Opiekunem mistrzowskiej drużyny jest Zbigniew Klamka, jego "prawą ręką" - Patrycja Adamczyk. Zaraz po ogłoszeniu wyników turnieju gorące panny z Królewic, jak każe strażacka tradycja, zostały wrzucone przez kolegów do... basenu z zimną wodą. - Dla ochłody! - skwitowały tę kąpiel z promiennym uśmiechem.

Wójt Bejsc Józef Zuwała wręczył dziewczętom nagrody, w tym zestawy kosmetyków. Zastępca komendanta kazimierskiej Państwowej Straży Pożarnej, kapitan Marcin Żarek zaprosił młode mistrzynie z Królewic, strażaków i publiczność - na jubileuszowe 10. Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, 2 lipca w Kazimierzy Wielkiej.