Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest pierwsza pustelnica w regionie świętokrzyskim!

dor
Izabela - pierwsza pustelnica w diecezji kieleckiej.
Izabela - pierwsza pustelnica w diecezji kieleckiej. www.diecezja.kielce.pl
W pustelni pod wezwaniem Matki Bożej z Góry Karmel znajdującej się na terenie parafii Sokolina w powiecie kazimierskim, Izabela złożyła wieczyste śluby pustelnicze na ręce biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.

ZOBACZ TAKŻE:
Francuzka wyłudziła równowartość ponad 200 tys. zł oszukując na "czarne euro"

(Dostawca: x-news)

Uroczystość odbyła się 20 maja. To pierwsza pustelnica w diecezji kieleckiej. Takich osób w naszym kraju jest bardzo mało. - Trudno by się doliczyć pięciu we wszystkich diecezjach w Polsce - wyjaśnia ksiądz Tomasz Rusiecki.

Pierwsze śluby złożyła trzy lata temu, teraz przyszedł czas na śluby wieczyste. To osoba w średnim wieku, która nie pochodzi z Kielecczyzny. - U nas, w diecezji kieleckiej, znalazła odpowiednie miejsce do tego, żeby prowadzić życie pustelnicy - dodaje ksiądz Rusiecki.

Biskup Jan Piotrowski w homilii mówił o Maryi jako wzorze życia oddanego Bogu. Życzył, aby ten płomień, zapalony przez Ducha Świętego, płonący w sercu pustelnicy oddanej Chrystusowi i Matce Bożej z Góry Karmel, przynosił owoce ubogacające kościół kielecki.

Jak żyje pustelnica? - To jest człowiek, który dedykuje całe swoje życie Panu Bogu, dlatego, że czuje się do tego powołany. Jego życie toczy się w pewnym dystansie do świata. W ciszy, na modlitwie, codziennym uczestnictwie we mszy świętej, pokucie, kontemplacji. To powołanie do życia pustelniczego jest od starożytności. I ona też taki styl życia wybrała. Doświadczyła tego, że Pan Bóg ją do tego powołuje. Ona nie jest zamknięta w pustelni. Może - ale tylko na tyle, na ile to jest konieczne - kontaktować się ze światem. Na przykład, gdy trzeba zadbać o pożywienie, iść do lekarza, czy załatwić ważną sprawę - mówi ksiądz Tomasz Rusiecki.

Taka forma życia konsekrowanego jest bardzo rzadka, ale niezwykle ważna i znacząca dla kościoła i dla świata. „Życie na pustyni”, z daleka od szumu świata i światowych propozycji, jest wezwaniem skierowanym do współczesnego człowieka, aby nie tracił nigdy z oczu powołania do świętości, reali-zowanego pod wpływem Ducha Świętego, na drodze, jaką Bóg człowiekowi nakreślił - mówi ksiądz Tomasz Rusiecki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie