Barbara Cysewska kazimierskim Lekarzem Roku

  Barbara Cysewska kazimierskim Lekarzem Roku

  Adam Ligiecki

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Barbara Cysewska - kazimierski Lekarz 2007 Roku.

  Barbara Cysewska - kazimierski Lekarz 2007 Roku. ©A. Ligiecki

  Mam wspaniałych pacjentów, nawet... się za mnie modlą - mówi nam Barbara Cysewska, która została Lekarzem Roku w powiecie.
  Barbara Cysewska - kazimierski Lekarz 2007 Roku.

  Barbara Cysewska - kazimierski Lekarz 2007 Roku. ©A. Ligiecki

  Materiały podobne
  31 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Świętokrzyskiego

  Lekarz Roku 2007

  Lekarz Roku 2007 cz. 1

  Link do głównego zdjęcia

  Lekarz Roku 2007
  ©D. Lukasik  - Ja? Naprawdę? - z zaskoczeniem, ale i radością Barbara Cysewska przyjęła wiadomość o wyborze na kazimierskiego Lekarza 2007 Roku w plebiscycie "Echa Dnia".

  Pani doktor przyznała, że nie spodziewała się takiego wyróżnienia. - Mam przecież tyle wspaniałych koleżanek i kolegów... Tym bardziej cieszę się z wygranej - zapewniła z promiennym uśmiechem.

  PODWÓJNY PREZENT

  Barbara Cysewska żartuje, że sprawiliśmy jej niezwykły, podwójny prezent. 16 lutego miała bowiem urodziny, obchodzi także piękny jubileusz 25-lecia pracy w kazimierskim szpitalu. - Myślę, że to ukoronowanie tego, co do tej pory zrobiłam - podkreśla.

  Nasza laureatka jest kazimierzanką "z krwi i kości". Tu się urodziła, chodziła do szkoły podstawowej i liceum. Z domu wyjechała na studia - ukończyła Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie, by potem wrócić do Kazimierzy.
  Od grudnia 1982 roku pracuje w szpitalu. Jest cenioną internistką, ma swoją markę u pacjentów. Lekarzem - jak twierdzi - została z powołania. Nikt w rodzinie nie miał związków z branżą medyczną, lecz teraz to się zmieniło. Syn i synowa są lekarzami, córka pracuje jako stomatolog w Krakowie. A kto wie, czy nie pójdzie tymi śladami... wnuk Tomek. Rozkoszny maluch skończył właśnie pierwszy rok życia i jest "oczkiem w głowie" pani Barbary.

  PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO

  - Jaki jest kazimierski Lekarz 2007 Roku? - pytamy Barbarę Cysewską.
  Wbrew pozorom, nie jest łatwo mówić o sobie. - Boję się, że jestem pracoholikiem - uśmiecha się nasza laureatka. - Jestem też chyba osobą otwartą, cierpliwą, mam dobry kontakt z pacjentami, umiem ich wysłuchać. To bardzo ważne - twierdzi z naciskiem. - Pieniądze? Wcale nie są w życiu najważniejsze, naprawdę.

  O pacjentach pani doktor może opowiadać bez końca. Ma ich bardzo wielu. I w szpitalu, i "prywatnie" - wśród przyjaciół, znajomych. Zna się z sąsiadami, chętnie rozmawia. Nie odmawia pomocy, jeśli ktoś ją o to poprosi.

  - Wiem, że pacjenci głosowali na mnie w plebiscycie "Echa Dnia". Sami mi o tym mówili: "Pani doktor powinna wygrać, wysyłamy kupony". Jedną pacjentkę darzę jednak szczególnym sentymentem - nie ukrywa Barbara Cysewska. - To bardzo miła, starsza pani, po "dziewięćdziesiątce". Powiedziała mi kiedyś wprost: "Ja za panią doktor... to się codziennie modlę w kościele". Byłam bardzo wzruszona.

  POLITYKA Z GROCHOLĄ

  Pani Barbara wie też, jak smakuje praca w samorządzie - była radną w latach 90. Polityką interesuje się na bieżąco, ogląda telewizyjne programy informacyjne, choć nie ciągnie jej w tym kierunku. Mając chwilę wolnego czasu decyduje się sięgnąć po dobrą książkę (najbardziej lubi powieści Katarzyny Grocholi), hoduje też kwiaty w przydomowym ogródku. Jeździ toyotą corollą - jak sama mówi - "nie tyle szybko, co bezpiecznie".

  Barbara Cysewska ceni sobie wygraną w plebiscycie "Echa Dnia". - To szczególne wyróżnienie, bo pochodzi od pacjentów. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. I zrobię wszystko, by ich nie zawieść - deklaruje kazimierski Lekarz 2007 Roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (21)

  Wszystkie komentarze (21) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Mała Miss i Mały Mister 2016 - kandydaci. Zgłoś dziecko

  Mała Miss i Mały Mister 2016 - kandydaci. Zgłoś dziecko

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!