Budzenie Sienkiewki 2016. Park w Kielcach dla dzieci. Były biegi przedszkolaków i gra w szachy

Luiza Buras-Sokół
Przedszkolaki na czele z prezesem Stowarzyszenia Biegacz Świętokrzyski Jackiem Wiatrowskim, dzielnie pokonały wyznaczony w parku dystans. Agata Chrobot
W niedzielne południe, 29 maja park miejski w Kielcach opanowały przedszkolaki. Stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski w ramach Budzenia Sienkiewki zorganizowało tu zajęcia sportowe pod nazwą "O ząbki dbamy i w zawodach biegamy".

Na starcie biegu stanęło kilkadziesięcioro przedszkolaków, które na czele z prezesem stowarzyszenia Jackiem Wiatrowskim pokonało trasę przy muszli koncertowej. Na każdego małego biegacza czekały atrakcyjne nagrody. - Poprzez zabawę zachęcamy do higieny jamy ustnej. Dlatego każde dziecko na mecie otrzymuje szczoteczkę i pastę do zębów - mówił organizator biegu Jacek Wiatrowski.
Po sąsiedzku, w muszli koncertowej w tym samym czasie trwał radosny festyn z okazji Dnia Dziecka. Były występy artystyczne, nie zabrakło kolorowych dmuchańców i obowiązkowej waty cukrowej.

Do wysiłku intelektualnego zachęcał Młodzieżowy Dom Kultury, który zorganizował rozgrywki szachowe pod chmurką. Zalety tego sportu chwalił Lucjan Samson, instruktor z domu kultury. - Gra w szachy opiera się na logice, a ta zmusza do twórczego myślenia, tak potrzebnego w życiu - mówił. W zawodach uczestniczyło ponad 40 młodych graczy podzielonych na trzy grupy wiekowe: do 10. roku życia, do 12. roku życia i do 18. roku życia.