Dzikie Róże w XXV Plebiscycie Publiczności kieleckiego...

  Dzikie Róże w XXV Plebiscycie Publiczności kieleckiego teatru wręczone. To najpopularniejsi aktorzy!

  Lidia Cichocka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Od lewej. Magda Grąziowska w tym sezonie zagrała tytułową bohaterkę w „Harper”, była też członkinią kolektywu w „Kropce kresce , kropce kresce.” Wojciech
  1/39
  przejdź do galerii

  Od lewej. Magda Grąziowska w tym sezonie zagrała tytułową bohaterkę w „Harper”, była też członkinią kolektywu w „Kropce kresce , kropce kresce.” Wojciech Niemczyk w tym sezonie wyróż nił się rolą w „Zachodnim wybrzeżu” oraz kilkoma postaciami, w które wcielał się w „Harper”. Ulubienicą czytelników „Echa Dnia” jest Beata Pszeniczna, odtwórczyni roli Moniki Pons w „Zachodnim wybrzeżu”.

  ©Dawid Łukasik

  W niedzielę zakończyliśmy zliczanie głosów w XXV Plebiscycie Publiczności O Dziką Różę w teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Wzbudzał on ogromne emocje - potrzebna była nawet interwencja policji.


  Stało się to przy okazji wymieniania kuponów drukowanych w gazetach na bilety. Każdego dnia sześć pierwszych osób z kolejki dostawało bezpłatne zaproszenia na finałową galę. I to właśnie ustalenie, kto był pierwszy skończyło się interwencją mundurowych.

  Na szczęście potem emocje były wywoływane już tylko z tym, co działo się na scenie a chętni po miejscówki na gali zjawiali się o 4 rano, długo przed otwarciem kasy. Publiczność tłumnie odwiedzała teatr na „Kropce kresce, kropce kresce” - rozbawieni widzowie bawili się z aktorami na scenie.
  Dziką Różę za najlepszy spektakl odebrał Grzegorz Wiśniewski za wyreżyserowanie dramatu „Harper”.  Dawid Łukasik

  W tym spektaklu występuje aktorka, której publiczność przyznała Dziką Różę dla najlepszej artystki. To Magda Grąziowska. W tym sezonie brawurowo zagrała także Harper Regan w sztuce reżyserowanej przez Grzegorza Wiśniewskiego. Spektakl zrobił wrażenie na widzach, bo podobnie jak Magda zdystansował konkurentów do tytułu i to Grzegorz Wiśniewski odebrał statuetkę Dzikiej Róży za najlepszy zdaniem widzów spektakl sezonu.

  Tytuł najlepszego aktora powędrował do Wojciecha Niemczyka, który ponownie (wcześniej była „Samotność pól bawełnianych”) brawurowo zagrał w spektaklu Koltesa. „Zachodnie wybrzeże” wyreżyserowane przez Kubę Kowalskiego zasłużenie przyniosło mu popularność.  Swoją nagrodę przyznawali także dziennikarze współpracujący teatrem Żeromskiego. Dziką Różę wręczyli reżyserowi Gabrielowi Gietzkiemu, który dokonał rzeczy wręcz niemożliwej - mimo niezwykłej kumulacji pechowych wydarzeń wystawił spektakl „Zabić celebrytę”: reżyserował i grał główną rolę zastępując chorego aktora. I co ważne - odniósł sukces. Spektakl podoba się widzom.

  Czytelnicy „Echa Dnia” głosujący przez 10 dni w sondzie na portalu echodnia.eu na ulubionego aktora najwięcej głosów oddali na Beatę Pszeniczną. Aktorka w tym sezonie poruszająco zagrała asystentkę, Monikę Pons w „Zachodnim wybrzeżu” Koltesa w reżyserii Kuby Kowalskiego. Z przyjemnością wręczyliśmy jej ten tytuł w Waszym imieniu.
  Zobacz galerię
  Wśród osób, które głosy na aktorów oddawały na kuponach wyciętych z „Echa Dnia” rozlosowaliśmy trzy zestawy książek, otrzymują je: Zdzisława Lipowska, Dawid Izdebski oraz Lidia Bujarska. Pod obiór zapraszamy do teatru.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   Strefa Imprez

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj zdobywczynie tytułów

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj zdobywczynie tytułów

   Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj laureatki

   Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj laureatki

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Gry