I Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej -...

  I Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej - Sebastian Dudzik zdobył Grand Prix

  Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej wystąpiło 74 solistów z różnych stron kraju. Główną nagrodę zdobył Sebastian Dudzik z Dąbrowy
  1/54
  przejdź do galerii

  W I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej wystąpiło 74 solistów z różnych stron kraju. Główną nagrodę zdobył Sebastian Dudzik z Dąbrowy Górniczej (pierwszy z lewej).
  ©Anna Bilska

  W I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej wystąpiło 74 solistów z różnych stron kraju. Główną nagrodę zdobył Sebastian Dudzik z Dąbrowy Górniczej
  74 solistów zaprezentowało w piątek w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach patriotyczny repertuar. Grand Prix I Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej zdobył Sebastian Dudzik. - Decyzja o udziale w festiwalu była bardzo spontaniczna. Zaprosiła mnie na niego znajoma. Bez namysłu od razu się zgłosiłem, uznałem, że będzie miło spotkać się z koleżankami i kolegami - opowiada Sebastian Dudzik.
  Laureat pochodzi z Dąbrowy Górniczej, mieszka w Łodzi, gdzie studiuje wokalistykę. On sam także uczy wokalu. Zwycięzca Grand Prix nie krył zaskoczenia przy ogłaszaniu werdyktu. - Bardzo cieszę się z wygranej, bo nie nastawiałem się na nią. W festiwalu brało udział wielu dobrych wokalistów z całej Polski. Cieszę się, że miałem okazję ich poznać - przyznaje.

  Wśród laureatów znaleźli się wokaliści, których znamy między innymi z Festiwalu Scyzoryki, czy show Echa Dnia - Talent Świętokrzyski, między innymi Laura Olchawa z Morawicy, Basia Winkler, Małgorzata Siemieniec z Kielc i Zosia Sydor z Krakowa. Wszystkie występy oceniali jurorzy: Bogdan Wenta - europoseł, prezes Stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie” (przewodniczący jury ufundował między innymi wycieczki do Brukseli), Danuta Papaj - wiceprezes Stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”, Joanna Winiarska - radna Rady Miasta Kielce, członek Komisji Edukacji i Kultury oraz Sportu, Turystyki i Promocji Rady Miasta Kielce oraz fundatorka statuetki Grand Prix, Magdalena Nowaczek - piosenkarka, nauczycielka wokalu oraz Jacek Hajnrych - muzyk, kompozytor, aranżer, dziennikarz Radia Kielce. Sebastian zdobył główną nagrodę, ale jurorzy byli pod wrażeniem wykonań pozostałych uczestników festiwalu. W kategorii klas IV -VI, pierwsze miejsce zajęła Anna Dąbrowska. Wśród gimnazjalistów najlepiej poradziła sobie Dominika Radlińska. Zosia Sydor była najlepsza wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii dorosłych zwyciężył Arkadiusz Solarz.

  Festiwal zorganizowali: Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach i Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej. Wszystkim laureatom gratulujemy!

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  POMYSŁ NA PREZENT

  POMYSŁ NA PREZENT