Kielce Europejskim Miastem Sportu! Prezydent odebrał tytuł...

  Kielce Europejskim Miastem Sportu! Prezydent odebrał tytuł [WIDEO, zdjęcia]

  redakcja

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kielce Europejskim Miastem Sportu! Prezydent odebrał tytuł [WIDEO, zdjęcia]
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Zarzycki

  W środę, 6 grudnia prezydent Kielc Wojciech Lubawski odebrał w Parlamencie Europejskim przyznany miastu tytuł Europejskie Miasto Sportu.


  Kielce były w gronie 23 miast które zostały w środę wieczorem wyróżnione przez pozarządową organizację European Capitals And Cities of Sport Federation. Uroczysta gala odbyła się w środę wieczorem w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

  Kielce zostały wyróżnione w kategorii miast od 50 do 500 tysięcy. Odbierający tytuł prezydent Miasta Wojciech Lubawski był bardzo zadowolony z tego wyróżnienia. Na gali w Brukseli towarzyszyła mu żona i kilkunastu współpracowników z wydziałów i jednostek miasta, które zajmują się sportem i promocją.

  Podczas gali zabrał głos mieszkający w Kielcach świętokrzyski europoseł Bogdan Wenta, były słynny piłkarz ręczny, a potem trener Vive Kielce i reprezentacji Polski. To z jego inicjatywy miasto Kielce rozpoczęło starania o przyznanie jej tego ważnego tytułu. Wenta w kilku ciepłych słowach serdecznie przywitał po polsku delegację swojego miasta. Europoseł zaznaczył, że wręczenie tytułów to ważne wydarzenie dla całej Europy, ponieważ podkreślają wysiłki miast dla rozwoju infrastruktury sportowej.

  Po przemówieniach rozpoczęła się uroczystość wręczania tytułów Europejskie Miasto Sportu w różnych kategoriach. Tytuły odbierały liczne reprezentacje poszczególnych miast.

  Także prezydentowi Lubawskiemu towarzyszyła liczna grupa z Kielc.

  Oprócz Kielc tytuły otrzymały takie miasta jak: Arnhem z Holandii, Banja Luka z Bośni, Bassano deal Grappa, Forli i San Remo z Włoch, Braga z Portugalii, San Lucia, Antequera, Guadakajara i San Cugat del Valles z Hiszpanii, Differdange z Luksemburga, Cluj z Rumunii, Foligno z Włoch, Kłajpeda z Litwy, Kortrijk z Belgii, Maribor ze Słowenii, Nitra ze Słowacji, Pau z Francji.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (31)

  Wszystkie komentarze (31) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  POMYSŁ NA PREZENT

  POMYSŁ NA PREZENT