Najzdolniejsze studentki informatyki na obozie pod Kielcami

  Najzdolniejsze studentki informatyki na obozie pod Kielcami

  /dota/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Iga, Paulina, Natalia, Kornelia i Aleksandra mówiły, jak ważne jest takie „obozowe” wsparcie: nowe kontakty, wsparcie, pewność siebie, inspiracja, zmiana
  1/18
  przejdź do galerii

  Iga, Paulina, Natalia, Kornelia i Aleksandra mówiły, jak ważne jest takie „obozowe” wsparcie: nowe kontakty, wsparcie, pewność siebie, inspiracja, zmiana myślenia i drogi życiowej, to tylko niektóre zalety. ©Aleksander Piekarski

  130 najzdolniejszych studentek informatyki z 33 uczelni z całej Polski, od poniedziałku przebywa w Ośrodku Polanika w Chrustach, na drugim obozie pod nazwą Women in Tech Camp.


  Przez pięć dni dziewczyny będą poznawać się, inspirować, pogłębiać wiedzę programistyczną i planować spektakularną karierę w branży IT (technologii informacyjnej). Stworzą także plan ratunkowy dla świata - rozwiązując jego najbardziej palące problemy za pomocą swojej tajnej broni - technologii. Pomoże im w tym 50 mentorek i mentorów z najlepszych firm high tech.

  Wsparcie kobiecego potencjału

  Chętnych do udziału w obozie było o wiele więcej, bo 1500 studentek, ale zaproszenie otrzymało tylko 130. Liczyła się wiedza, ale nie tylko ona. – Staraliśmy się wybierać dziewczyny z największym potencjałem, zaangażowane w pomaganie innym, jak na przykład nauczanie dzieci informatyki. Są to więc osoby mądre i zdolne, które przy okazji chcą też coś robić dla świata – mówi doktor Bianka Siwińska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizującej obóz.

  To kolejne, po „Dziewczynach na politechniki”, wydarzenie Fundacji Perspektywy, skierowane do studentek. – Kobiet w technologiach na razie jest jeszcze bardzo mało. Mamy nadzieję, że będzie ich więcej. Tego typu działania pozwalają wspierać potencjał kobiecy. Takie spotkanie daje im dużo siły, inspiracji. Dziewczyny poznają się, a później będą tworzyć wspólne projekty – dodaje doktor Siwińska. O uczestniczkach Women in Tech Camp mówi: - Te dziewczyny będą w przyszłości tworzyć nowe technologie, będą zakładać swoje firmy, zarządzać nimi, kreować własne rozwiązania. To jest kobieca przyszłość technologiczna nie tylko Europy, ale i Świata.

  Pięć intensywnych dni

  Studentki będą przebywać w Ośrodku Polanika w Chrustach do piątku. Ich czas w dużym stopniu wypełnią zajęcia. Podczas pięciu intensywnych dni będą tworzyć projekty informatyczne i uczestniczyć w warsztatach z zakresu nowych technologii. W programie znalazł się między innymi Dzień Kariery połączony z minitargami pracy i Dzień Role Models, podczas którego uczestniczki będą miały szansę porozmawiać z kobietami, które odniosły ogromne sukcesy i tworzą dziś najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne - na całym świecie. Spotkają się także z najważniejszymi organizacjami humanitarnymi, aby zastanowić się, wspólnie jak działać dla swojej społeczności i dla świata.

  Obóz dla dziewczyn jest bezpłatny.

  Bezprecedensowe działanie

  Women in Tech Camp jest częścią programu IT for SHE, który jest bezprecedensowym działaniem wpierającym kobiety, wiążące swoją przyszłość z nowymi technologiami. Powstał przy współpracy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji i siedmiu znakomitych firm technologicznych: Cisco, Ericsson, Intel, Citi, Goldman Sachs, Roche i IGT. Celem programu IT for SHE jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. W Polsce tylko 13 procent studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 tysięcy, a w Europie, do roku 2020 - na 1 milion.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  POMYSŁ NA PREZENT

  POMYSŁ NA PREZENT