Salon Maturzystów w Politechnice Świętokrzyskiej ściągnął...

  Salon Maturzystów w Politechnice Świętokrzyskiej ściągnął tłumy młodzieży

  Dorota Klusek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uroczyste otwarcie 10. Kieleckiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017. Impreza odbyła się w Politechnice Świętokrzyskiej.
  1/27
  przejdź do galerii

  Uroczyste otwarcie 10. Kieleckiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017. Impreza odbyła się w Politechnice Świętokrzyskiej.

  ©Aleksander Piekarski

  Jak dobrze się przygotować do matury, dlaczego warto zdawać egzamin maturalny na poziomie rozszerzonym, jak ważne jest przestrzeganie terminów, czy wreszcie co zrobić, gdy na egzaminie powinie się noga? Odpowiedzi między innymi na te pytania można było uzyskać podczas Kieleckiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017. Impreza odbyła się we wtorek w Politechnice Świętokrzyskiej.

  Wydarzenie było skierowane do licznej grupy mieszkańców regionu, ponieważ w województwie świętokrzyskim do matury 2018 może, po raz pierwszy, przystąpić ponad 10 tysięcy uczniów.
  Na Kielecki Salon Maturzystów przybyło około sześć tysięcy osób i to nie tylko z naszego regionu, ale dojechali także między innymi uczniowie z województwa łódzkiego. Na nich czekali egzaminatorzy z Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, którzy wyjaśniali, jak dobrze przygotować się do matury z poszczególnych przedmiotów. Swoją ofertę prezentowały uczelnie z Kielc oraz z kraju.

  Poszukiwania inspiracji i informacji

  Wielu młodych ludzi szukało na Kieleckim Salonie Maturzystów informacji i inspiracji. – Jeszcze nie zdecydowałyśmy, jakie przedmioty będziemy zdawać na poziomie rozszerzonym. Mamy nadzieję, że może dziś dowiemy się, jakie kierunki studiów są „przyszłościowe”, dają szanse na dobrą pracę, i w zależności od tego wybierzemy przedmioty maturalne – przyznały Marlena Kudłacz i Zosia Zielińska z V Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza Piotra Ściegiennego w Kielcach.

  Kielecki Salon Maturzystów chwalili pedagodzy. – Dla maturzystów to być może pierwsze spotkanie z aulą wykładową, okazja do porozmawiania z koleżankami i kolegami, którzy już dokonali wyboru przedmiotów maturalnych, ale przede wszystkim bardzo wartościowe spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Ta impreza to strzał w dziesiątkę. Maturzyści powinni tutaj być, słuchać, po powrocie do domu pilnie się uczyć i systematycznie powtarzać materiał – mówiła Dorota Komisarczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika w Kielcach.

  Matura nie jest taka straszna

  Oprócz wiedzy na temat egzaminów maturalnych, takich jak język polski, matematyka, chemia, geografia, biologia, języki obce, historia, fizyka i astronomia, wiedza o społeczeństwie, na uczniów czekały także wykłady przygotowane przez Warszawską Szkołę Reklamy. Pierwszy zatytułowany „Ogarnij sukces na maturze ustnej dzięki narzędziom komunikacji marketingowej”, zaś drugi: „Rynek komunikacji marketingowej a matura i wybór szkoły. Jak zdobyć pracę marzeń”.

  Uwagę skupiło także wystąpienie Danuty Zakrzewskiej – dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, która już na początku zaznaczyła: - Matura nie jest taka straszna. Każdy przez to musi przejść, więc i wam na pewno to się uda.
  W czasie swojego wykładu mówiła, co zrobić, i jakich błędów unikać, by nie tylko zdać maturę, ale także by w ogóle zostać dopuszczonym do egzaminów.

  Stawiać sobie wymagania

  Salon Maturzystów zagościł w stolicy Świętokrzyskiego, w Politechnice Świętokrzyskiej już po raz dziesiąty. Głównym jego organizatorem Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

  - To szczególny rok, który został ogłoszony rokiem budowania jakości w edukacji, a co to może oznaczać dla was? –pytała młodzież Magda Rulska, komisarz Salonu. – Najkrócej rzecz ujmując, ważne żebyście umieli stawiać wymagania swoim nauczycielom – żeby was świetnie uczyli, swoim przyszłym wykładowcom – aby zagwarantowali wam kompetencje na najwyższym poziomie, ale największe wymagania powinniście mieć przede wszystkim wobec siebie. Powinniście wymagać od siebie bardzo dużo, bo kiedy będziecie stawiali sobie wysoko poprzeczkę, to wtedy my wszyscy będziemy wam mogli lepiej pomóc w osiągnięciu i spełnianiu waszych marzeń, a droga do nich prowadzi tylko przez skrupulatnie ułożony plan życiowy, w tym ten edukacyjny.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Polecamy

   Wysyp grzybów! Zobacz zdjęcia Czytelników

   Wysyp grzybów! Zobacz zdjęcia Czytelników

   Znani na grzybach. Zobacz zdjęcia

   Znani na grzybach. Zobacz zdjęcia

   Zapal Znicz Pamięci. Zobacz kolejne odcinki z cyklu Nasza Historia

   Zapal Znicz Pamięci. Zobacz kolejne odcinki z cyklu Nasza Historia

   Gry On Line - Zagraj Reklama