Świętokrzyski Bal Filantropów z Małgorzatą Tusk w Kielcach...

Świętokrzyski Bal Filantropów z Małgorzatą Tusk w Kielcach (WIDEO, zdjęcia)

/pawie/

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Świętokrzyski Bal Filantropów  odbył się w kieleckim w kieleckim Grand Hotelu.

Świętokrzyski Bal Filantropów odbył się w kieleckim w kieleckim Grand Hotelu. ©Dawid Łukasik

W sobotę wieczorem w kieleckim Grand Hotelu na ostatkowej imprezie bawiły się osoby, dla których dobroczynność to sens życia.
Świętokrzyski Bal Filantropów  odbył się w kieleckim w kieleckim Grand Hotelu.

Świętokrzyski Bal Filantropów odbył się w kieleckim w kieleckim Grand Hotelu. ©Dawid Łukasik


Na Świętokrzyskim Balu Filantropów pojawili się politycy, biznesmeni, lekarze, ludzie kultury. Honorowym gościem była małżonka premiera Donalda Tuska - Małgorzata Tusk. Nim zabawa zaczęła się na dobre, przeprowadzono licytację. Zebrane pieniądze trafią do utalentowanej młodzieży.Inicjatorem organizacji pierwszego takiego balu w historii regionu było Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny. Organizacja od wielu lat wspiera uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin. Jak dotychczas pomogło 717 osobom przekazując im w sumie ponad 1 milion 200 tysięcy złotych w formie stypendiów.

Czytaj także: Małgorzata Tusk i wiele niezwykłych par na balu filantropów w Kielcach (zdjęcia)

Świętokrzyski Bal Filantropów jest uzupełnieniem tej działalności. Imprezie przyświeca cel przekazania finansowego wsparcia osobom niezwykle utalentowanym w wąskich dziedzinach. Do organizacji włączył się Best Western Grand Hotel w Kielcach.

PREMIEROWA W POLONEZIE

W sobotni wieczór największa sala obiektu zapełniła się paniami w pięknych sukniach i panami w eleganckich garniturach. Zebranych powitała Agnieszka Migoń, pomysłodawczyni Świętokrzyskiego Balu Filantropów. Gościem honorowym była Małgorzata Tusk, żona premiera Donalda Tuska, która w parze ze stypendystą Piotrem Tomalą poprowadziła poloneza.

- Jest mi bardzo miło. Czuję się poruszona, że po raz kolejny jestem zaproszona. To dla mnie bardzo ważne, bo stąd pochodzą moi rodzice, to miejsce mojego dzieciństwa. Cieszę się, że jestem tu dziś z wami. Cieszę się, że wspieracie stypendia dla geniuszy. Życzę dobrej zabawy i otwartych serc - powiedziała Małgorzata Tusk.

W części artystycznej swoimi wirtuozowskimi umiejętnościami pochwalił się Piotr Tomala - student Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu i stypendysta Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny. Piotr w towarzystwie swoich przyjaciół: Martyny Chojnackiej i Mikołaja Stolarskiego, z którymi tworzy akordeonowe trio Free Accordions, dał krótki koncert. Publika była zachwycona występem.

Czytaj także: Małgorzata Tusk promowała w Kielcach swoją debiutancką książkę "Między nami" (WIDEO, zdjęcia)

KAPELUSZE I LICYTACJA

Po wykwintnej kolacji odbyła się ceremonia wręczenia Złotych Kapeluszy Filantropa - wyróżnień dla osób, które są zaangażowane w akcje charytatywne organizowane przez Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny. W tym roku otrzymali je Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, oraz Radio Kielce. Dobroczyńcom osobiście dziękowała Małgorzata Tusk.

Część oficjalną zakończyła licytacja wyjątkowych przedmiotów przekazanych przez znane osoby. Pod młotek poszedł między innymi zestaw kawowy od Małgorzaty Tusk, nalewka z sosny od posła Janusza Palikota, zestaw śniadaniowy od żony prezydenta Polski Anny Komorowskiej, plakat z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" z autografami Lecha Wałęsy i Andrzeja Wajdy, płyta z dedykacją Włodka Pawlika, czek na wykorzystanie 30 minut na antenie Radia Kielce oraz pióro wojewody świętokrzyskiego Bożentyny Pałki-Koruby.

W sumie podczas Świętokrzyskiego Balu Filantropów zebrano ponad 50 tysięcy złotych.

Komentarze (18)

Wszystkie komentarze (18) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Strefa Imprez

Wideo

Galerie zdjęć

Polecamy

Najlepsze restauracje, kawiarnie i cukiernie, bary i jadłodajnie, domy weselne [KONIEC]

Najlepsze restauracje, kawiarnie i cukiernie, bary i jadłodajnie, domy weselne [KONIEC]

Wybieramy pizzerie, hotele, kebaby, zajazdy, puby, kluby [Koniec głosowania]

Wybieramy pizzerie, hotele, kebaby, zajazdy, puby, kluby [Koniec głosowania]

Pokaż sportową energię Twojego dziecka i wygraj sportowy weekend nad morzem

Pokaż sportową energię Twojego dziecka i wygraj sportowy weekend nad morzem