Budżet uchwalony

  ka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przyjęcie uchwały budżetowej na 2008 rok było najważniejszym punktem poniedziałkowej sesji Rady Powiatu Kieleckiego.
  Starosta kielecki Zenon Janus: - Podziękowałem radnym powiatu za krytyczne głosy, bo każda uwaga, która pomaga uchwalić budżet odpowiadający oczekiwaniom

  Starosta kielecki Zenon Janus: - Podziękowałem radnym powiatu za krytyczne głosy, bo każda uwaga, która pomaga uchwalić budżet odpowiadający oczekiwaniom mieszkańców, jest cenna.

  Przyszłoroczne dochody budżetu wyniosą ponad 74 miliony, natomiast wydatki blisko 83,5 miliona złotych. Deficyt budżetu w wysokości przeszło 9,3 miliona złotych w większości zostanie pokryty poprzez zaciągnięcie kredytów oraz pożyczek.

  Przed głosowaniem nad budżetem przewodniczący klubów radnych ocenili przygotowany projekt. - Budżet jest przygotowany dobrze, nasz klub opiniuje projekt pozytywnie. Choć jakiś niedosyt pozostaje, bo wszystkich życzeń nie da się w nim ująć - stwierdził Marian Zarzycki, przewodniczący Klubu Radnych Lewicy i Demokratów.

  Projekt budżetu poparł także Klub Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Bardzo istotne jest to, aby został on zasilony przez fundusze unijne - podkreślał występujący w jego imieniu radny Józef Szczepańczyk. Dodał, że priorytetem przy pojawianiu się wolnych środków są drogi i ochrona zdrowia.

  - Drogi, Wydział Komunikacji i opieka zdrowotna to dziedziny, przez pryzmat których powiat oceniają mieszkańcy gmin - mówiła Lidia Grzanka, przewodnicząca Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej, który również poparł projekt budżetu na 2008 rok.

  Występujący w imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Okólski stwierdził, że projekt budżetu na przyszły rok niesie zagrożenie ze względu na zaciąganie kredytów i pożyczek.

  - Mam obawę o to, że się nie rozwijamy, więcej funduszy powinno zostać przeznaczonych na drogi - podkreślał Stanisław Okólski.
  Za przyjęciem budżetu głosowało 22 radnych, sześcoiu z PiS wstrzymało się od głosu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Czytaj też

  Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Kandydatki- zagłosuj

  Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Kandydatki- zagłosuj

  Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Kandydatki- zagłosuj

  Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Kandydatki- zagłosuj

  Mister Ziemi Świętokrzyskiej. Kandydaci - zagłosuj

  Mister Ziemi Świętokrzyskiej. Kandydaci - zagłosuj

  Scyzoryki Festiwal 2017. Nagrodzimy artystów!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Nagrodzimy artystów!