Ekspertyza DNA po wypadku w Górnie

  Monika Wojniak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  23-letni Michał nie przeżył zderzenia tych dwóch samochodów

  23-letni Michał nie przeżył zderzenia tych dwóch samochodów ©A. Piekarski

  Czy włosy będą miały wpływ na wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku z Górna?
  23-letni Michał nie przeżył zderzenia tych dwóch samochodów

  23-letni Michał nie przeżył zderzenia tych dwóch samochodów ©A. Piekarski

  Ekspertyza DNA okazała się ważnym dowodem w procesie dotyczącym śmiertelnego wypadku w podkieleckim Górnie. Dowodem, który obciążył oskarżonego.

  Eksperci z Akademii Medycznej w Warszawie badali włosy, jakie dostarczyła do sądu rodzina oskarżonego mężczyzny.

  NA PRAWYM SŁUPKU
  Bliscy 27-latka twierdzili, że znaleźli je w samochodzie, który uczestniczył w wypadku - w nissanie almerze.
  Ponoć były po stronie pasażera, w prawym przednim słupku karoserii. Biegli mieli zbadać, do kogo należą. I stwierdzili, że to włosy oskarżonego lub spokrewnionej z nim kobiety. Na pozór wydawało się, że to może potwierdzać wersję 27-latka, który zapewnia, że nie kierował nissanem w chwili wypadku, że był tylko pasażerem. Ale tę hipotezę rozwiał szybko przesłuchiwany na sali biegły.

  - Na osoby jadące nissanem w chwili uderzenia działały bardzo duże siły bezwładności. Kierowca i pasażer nie mogli jednak przemieścić się do przodu, bo zostali zablokowani przez poduszki powietrzne. Przemieścili się więc w prawo - tłumaczył ekspert sądowy. - Należy więc przyjąć, że pasażer został przyparty do prawych przednich drzwi, a kierowca przemieścił się w prawo i to jego włosy zakleszczyły się w uszkodzonej okładzinie słupka samochodu.
  W tym momencie oskarżony 27-latek ukrył twarz w dłoniach.

  Tragedia na drodze

  Tragedia na drodze


  W nocy z 22 na 23 stycznia w podkieleckim Górnie w volkswagena golfa, którym kierował 23-letni Michał, uderzył nissan almera. Michał zginął na miejscu. Nissanem - jak ustalili śledczy - jechało trzech mężczyzn. Na początku nie było wiadomo, który z nich kierował. Ostatecznie jednak prokurator ustalił, że był to 27-letni właściciel auta. Badanie wykazało u niego 1,7 promila alkoholu. Oskarżono go o spowodowanie śmiertelnego wypadku po pijanemu. Jego proces toczy się przed kieleckim Sądem Rejonowym. Mężczyzna do winy się nie przyznaje. Według niego w samochodzie był jeszcze czwarty mężczyzna, który rzekomo siedział z kierownica nissana.  TAJEMNICA DRZWI
  Nie udało się natomiast wyjaśnić do końca kolejnego tajemniczego wątku w tej sprawie, a mianowicie historii z drzwiami nissana. Biegły, który robił oględziny auta, na poprzedniej rozprawie orzekł, że prawe przednie drzwi samochodu są zablokowane, najprawdopodobniej od chwili wypadku. Tymczasem jeden z głównych świadków w tym procesie - mężczyzna, który też jechał nissanem owej tragicznej nocy (według aktu oskarżenia - jako pasażer) twierdzi, że właśnie otwierając te drzwi wydostał się z samochodu zaraz po zderzeniu.

  Sąd zlecił wykonanie ekspertyzy mechanoskopijnej, aby ostatecznie ustalić, kiedy doszło do zablokowania zamka. Niestety, ekspert nie sprecyzował w swojej opinii czy drzwi są zakleszczone od chwili zderzenia, czy też mogło być tak, że po wypadku zostały otwarte, a później znów się zablokowały. Sąd ma go o to zapytać na kolejnej rozprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki 2017

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!