Plakaty oszpecają mury Kielc

  Plakaty oszpecają mury Kielc

  Michał Łuczyński

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Róg ulic Karczówkowskiej i Mielczarskiego.

  Róg ulic Karczówkowskiej i Mielczarskiego. ©M. Łuczyński

  Politycy nie sprzątnęli po kampanii wyborczej plakatów i vlepek. Trzy miesiące temu powinny one zniknąć.
  Róg ulic Karczówkowskiej i Mielczarskiego.

  Róg ulic Karczówkowskiej i Mielczarskiego. ©M. Łuczyński

  Zatelefonował do nas czytelnik, oburzony tym, że plakaty polityków szpecą ulicę Szkolną. Ten problem regularnie powraca po każdych wyborach. Ci, co zajmowali się kampanią odpowiadają za sprzątanie po niej.

  Jeszcze do niedawna na kieleckich osiedlach można było spotkać wizerunki kandydatów na prezydenta, śmiejące się do nas z budynków rozdzielni prądu lub skrzynek telekomunikacyjnych.
  Kleili gdzie popadnie

  Zgodnie z ordynacją wyborczą, na ścianach budynków, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych i telekomunikacyjnych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości.
  O tym, jak prawo traktują sztaby wyborcze, widać jeszcze po tym, że plakaty na ulicy Kolberga 15 były naklejone, mimo że na ogrodzeniu terenu hurtowni spożywczej wyraźnie zabroniono naklejania. Podobnie jest na rogu ulic Tarnowskiej i Seminaryjskiej.

  Plakaty pozostawione na rogu ulic Mielczarskiego i Karczówkowskiej, rogu Jagiellońskiej i Młodej, na ulicy Manifestu Lipcowego (odcinek między IX Wieków Kielc a Leszczyńską), Chęcińskiej czy na ulicy Seminaryjskiej mają szanse doczekać się następnych wyborów.

  - W ciągu miesiąca od zakończenia wyborów komitety, które wieszały plakaty, powinny je usunąć - mówi Henryk Kwiecień, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Kielcach. - A jeśli nie, to dalsze czynności podejmuje prezydent lub burmistrz i obciąża kosztami odpowiedzialne za to komitety. Reguluje to artykuł 90 ordynacji wyborczej.

  Pewnie zostały...

  Po upływie 30 dni od zakończenia wyborów strażnicy miejscy ujawnili kilkadziesiąt nieusuniętych plakatów wyborczych, o czym powiadomione zostały sztaby wyborcze kandydatów z poleceniem ich usunięcia. Polecenia zostały wykonane, co potwierdzono podczas kolejnych kontroli tych miejsc.

  - Plakatowali, to powinni zbierać to wszystko - mówi komendant Straży Miejskiej, Władysław Kozieł. - Ogólnie mogę powiedzieć, że do każdego sztabu wysyłaliśmy pismo, żeby to usunęli. Potem były takie przypadki, że pojedyncze plakaty wisiały dalej. Pewnie jakieś do tej pory zostały - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.