Ostro na walnym zgromadzeniu członków

Ostro na walnym zgromadzeniu członków spółdzielni Na Stoku

Luiza BURAS

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Wzajemne oskarżenia, krzyki, żądania, skargi - walne zgromadzenie przedstawicieli członków Spółdzielni Mieszkaniowej Na Stoku aż kipiało od emocji.
Ostro na walnym zgromadzeniu członków  spółdzielni Na Stoku

Tadeusz Staniszewski, wiceprezes do spraw technicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej Na Stoku zapewniał, że ładny wygląd osiedla to dla zarządu sprawa bardzo ważna. ©Dawid Łukasik

Większość z 49 delegatów, którzy przyszli na zebranie, nie chciało słuchać sprawozdań Zarządu i Rady Nadzorczej za rok 2008. Najdłuższym punktem spotkania okazała się dyskusja, podczas której nie zabrakło ostrych słów. Wiceprezesi Tadeusz Staniszewski i Mirosław Jaros, pod nieobecność prezesa Zdzisława Wojciechowskiego, który miesiąc temu przeszedł na emeryturę, cierpliwie odpowiadali na pytania zebranych. Mimo wszystko zarząd bez problemów otrzymał absolutorium.

Punktem kulminacyjnym była dyskusja, podczas której poruszono kwestię pomiaru ciepła. Mieszkańcy narzekali, że niektórzy nadmiernie oszczędzają ciepło, co automatycznie wychładza ściany i zmusza innych do zwiększenia ogrzewania.
- Mamy dane, w których mieszkaniach kaloryfery są stale zakręcone. Rozważymy zamontowanie tam zaworów termostatycznych, uniemożliwiających całkowite zamknięcie ciepła - mówił Tadeusz Staniszewski, wiceprezes do spraw technicznych spółdzielni. Zapewnił także, że zarząd rozważy przyznanie bonifikaty osobom korzystającym z piecyków gazowo-elektrycznych. W tej chwili mieszkańcy płacą stałą stawkę za gaz.

Na zebraniu pojawił się radny Jacek Nowak, który pilotował sprawę remontu ulicy Orląt Lwowskich. Obiecał, że przy drodze pojawią się ekrany wyciszające hałas.
Delegaci zgłaszali też wnioski w sprawie ogrodzenia placów zabaw, budowy zatok parkingowych i remontu chodników. Zarząd obiecał ich rozważenie.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Strefa Imprez

Wideo

Galerie zdjęć

Oceniamy naszą władzę

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniliśmy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów

Oceniliśmy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów