Kolekcjonerzy szczytów Gór Świętokrzyskich zdobyli w sobotę...

  Kolekcjonerzy szczytów Gór Świętokrzyskich zdobyli w sobotę trzy kolejne wzniesienia

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kolekcjonerzy szczytów Gór Świętokrzyskich zdobyli w sobotę trzy kolejne wzniesienia
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Archiwum PTTK Końskie

  Kolejne trzy szczyty z kolekcji Gór Świętokrzyskich zdobyli uczestnicy sobotniego rajdu organizowanego przez Klub Turystyki Aktywnej „Pasat” Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego z Końskich. Rajd po Koronę Gór Świętokrzyskich był już siódmym z cyklu, którego celem jest przejście przez najważniejsze wzniesienia naszych gór.
  ZOBACZ TAKŻE:
  Budowa nowego kompleksu basenowego wymusiła masową wycinkę drzew


  (Źródło:nowiny24.pl)  Jak mówi Magdalena Weber, wiceprezes „Pasata”, grupa turystów wyjechała z Końskich z drżeniem serca, bowiem pogoda w minionym tygodniu płatała psikusy łącznie z opadami śniegu.
  - W sobotę 22 kwietnia przyszła jednak najprawdziwsza wiosna odsłaniając przed nami najpiękniejsze widoki regionu świętokrzyskiego – informuje. - Śniegu zaś na szczytach zostało jak na lekarstwo.


  Autokar dowiózł rajdowiczów do Zajączkowa, skąd żółtym szlakiem turystycznym przewędrowali nieco ponad 12 km przez Górę Miedziankę, Grząby Bolmińskie i Grzywy Korzeczkowskie zdobywając trzy kolejne szczyty do odznaki Korony Gór Świętokrzyskich.

  Wycieczkę poprowadziła prezes Klubu Turystyki Aktywnej PTTK PASAT - Lucyna Jakubowska. Jej opowieści, roztaczające się wokół plenery i widoki oraz wiatr wiejący w plecy sprawiły, że kilometry mijały szybko. Zamek w Chęcinach nieustająco się przybliżał. Na koniec zatrzymali się jeszcze przy zamku i skorzystali z usług Poziomu Smaku.
  - Wielu uczestnikom pokonanie sobotniej trasy dostarczyło dużo satysfakcji, najwięcej emocji wzbudziła Miedzianka, niby niewielka góra, ale wszyscy jednogłośnie podjęli, że odwiedzą ją z przyjaciółmi lub rodziną – dodaje Magdalena.

  Do tej pory koneccy turyści zdobyli podczas Rajdów po Koronę gór Świętokrzyskich następujące wzniesienia: Bukowa Góra, Klonówka, Radostowa, Siniewska, Kamień Michniowski, Sosnowica, Altana, Osieczyńska Góra, Telegraf, Patrol, Biesak, Zelejowa, Dobrzeszowska, Góra Zamkowa, Karczówka, Miedzianka, Grząby Bolmińskie i Grzywy Korzeczkowskie.
  Zobacz galerię
  - Na kolejną wyprawę zapraszamy na koniec maja, wyjątkowo w niedzielę 28 maja. Przejdziemy pasmem Jeleniowskim zdobywając Szczytniak oraz Pokrzywiańskim zaliczając Chełmową Górę. Serdecznie zapraszamy – zachęca Magdalena Weber.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   1 3 4 5 ... 126 »

   Strefa Imprez

   1 3 4 5 ... 52 »

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Polecamy

   DUB IT Tuning Festiwal. Jak zdobyć bilety?

   DUB IT Tuning Festiwal. Jak zdobyć bilety?

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Gry