Śpiewali w pięciu językach

  Śpiewali w pięciu językach

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Marta Białek i Martyna Gałka ze szkoły podstawowej w Lasocinie podczas występu.

  Marta Białek i Martyna Gałka ze szkoły podstawowej w Lasocinie podczas występu. ©R. Biernicki

  Ponad 40 wykonawców wystąpiło na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Opatowie.
  Marta Białek i Martyna Gałka ze szkoły podstawowej w Lasocinie podczas występu.

  Marta Białek i Martyna Gałka ze szkoły podstawowej w Lasocinie podczas występu. ©R. Biernicki

  Zaprezentowali wysoki poziom, a publiczność reagowała entuzjastycznie
  Cztery godziny świetnej zabawy zapewnili młodzieży organizatorzy pierwszego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się wczoraj w Zespole Szkół Zawodowych w Opatowie.

  Patronat nad imprezą objął Kazimierz Kotowski, starosta opatowski. "Echo Dnia" było patronem medialnym festiwalu.

  POMYSŁ TRAFIONY W DZIESIĄTKĘ

  Festiwal Piosenki Obcojęzycznej odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Opatowie po raz pierwszy.

  - Na pomysł zorganizowania takiej imprezy wpadły nauczycielki języków obcych pracujące w naszej szkole - mówi Stanisław Łukasik, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Opatowie. - Jeśli formuła się sprawdzi, tego typu imprezy na stałe wpiszemy w kalendarz szkolnych wydarzeń.

  Mimo że festiwal odbył się pierwszy raz, zainteresowanie imprezą było ogromne. Na scenie zaprezentowało się ponad 40 uczestników.

  - Festiwal został podzielony na trzy kategorie: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe - mówi Tomasz Staniek, przewodniczący jury. - W każdej kategorii przyznaliśmy trzy nagrody.

  Zdaniem jurorów, poziom festiwalu był wysoki zarówno pod względem językowym, jak i wokalnym. Młodzi wykonawcy śpiewali znane przeboje w językach angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.

  - Byliśmy zaskoczeni entuzjazmem widzów - mówi Tomasz Staniek. - Przez cztery godziny festiwal odbywał się przy pełnej sali. Młodzież reagowała wspaniale, dopingowała i nagradzała rzęsistymi brawami. Organizatorzy spisali się wyśmienicie.

  DZIEWIĘCIU LAUREATÓW

  Za kulisami napięcie było ogromne. Uczestnicy konkursu starali się wypaść jak najlepiej. - Mam straszną tremę - mówiła Marta Białek, uczennica trzeciej klasy szkoły podstawowej w Lasocinie. - Do występu przygotowywałam się przez miesiąc. Będę śpiewała po angielsku. Tego języka uczę się w szkole od trzech lat.

  Wyobraźnia wykonawców nie miała granic. - To było naprawdę fajne. Uczestnicy konkursu nie tylko przygotowali się tekstowo i muzycznie. Były odpowiednie stroje, zespoły taneczne, dekoracje - wylicza Tomasz Staniek.

  Z ponad 40 wykonawców jury wyłoniło dziewięciu laureatów w trzech kategoriach.
  Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Marta Mruk z zespołem z Samorządowego Zespołu Szkół numer 1 w Opatowie. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Spadło ze Szkoły Podstawowej w Bidzinach. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Stawiarski ze Szkoły Podstawowej w Pisarach.

  W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zdobyli Paweł Mosek i Katarzyna Łycha z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ożarowie. Drugie miejsce zajęła Dominika Spychaj z Zespołu Szkół w Sadowiu, trzecią nagrodę zdobyła Małgorzata Dzienniak z Zespołu Szkół we Włostowie.

  W najstarszej kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli Grzegorz Starosta i Artur Siwonia z Zespołu Szkół numer 1 w Opatowie, drugie miejsce zajęła Sylwia Kłudka z zespołem z Zespołu Szkół Zawodowych imienia Marii Curie-Skłodowskiej z Ożarowa. Trzecią nagrodę otrzymał zespół Forget z Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  1 3 4 5 ... 67 »

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki 2017

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!