Kolejne sukcesy młodych wokalistek z grupy „Perły Ryszarda...

  Kolejne sukcesy młodych wokalistek z grupy „Perły Ryszarda Góry”

  mir

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Z lewej Dominika Bugajska, na zdjęciu obok Julia Tłuczkiewicz

  Z lewej Dominika Bugajska, na zdjęciu obok Julia Tłuczkiewicz

  Kolejne sukcesy odnoszą młode ostrowieckie wokalistki z grupy „Perły Ryszarda Góry” - Julia Tłuczkiewicz i Dominika Bugajska. Podopieczne Ogniska Pracy Pozaszkolnej zostały laureatkami festiwali w Krakowie, Końskich i Nowej Dębie.
  Z lewej Dominika Bugajska, na zdjęciu obok Julia Tłuczkiewicz

  Z lewej Dominika Bugajska, na zdjęciu obok Julia Tłuczkiewicz

  Julia Tłuczkiewicz uczennica Szkoły Podstawowej numer 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim, wyśpiewała drugie miejsce i nagrodę 1000 złotych ufundowaną przez Fundację Artystyczną „Melodia” na Festiwalu Tęczowe piosenki Jana Wojdaka w Krakowie. Festiwal poprzedzony był wcześniejszymi eliminacjami w kilku miastach. W sumie przesłuchano ponad tysiąc osiemset osób, z których wyłoniono 114 wokalistów, którzy zaprezentowali się w Krakowie w Nowohuckim Centrum Kultury.


  - Jak to bywa na festiwalu Jana Wojdaka poziom był bardzo wysoki – mówi Ryszard Góra. - Przesłuchania odbyły się w sobotę, a gala miała miejsce w niedzielę. Uroczystość była nagrywana przez TVP i transmisje będzie można obejrzeć w telewizjach regionalnych i stacjach ogólnopolskich. W tym roku Julia startowała w trzeciej kategorii wiekowej. Aktorskim wykonaniem piosenek ,, Włoskie niebo” i ,,Szare żagle dnia” zauroczyła nie tylko publiczność, ale również jury, któremu przewodniczył redaktor muzyczny Polskiego Radia Łódź Jan Targowski.

  - Przygotowując się do tego ważnego konkursu, postawiłam na przekaz aktorski ,emocje i technikę wokalną. W Krakowie dużo uczestników świetnie śpiewało i miałam mieszane uczucia. Raczej nie sądziłam, że mogę zająć drugie miejsce. Jak widać w muzyce wszystko jest możliwe. Po raz pierwszy zdobyłam tak dużą gratyfikację pieniężną, i nagrodę rzeczową w postaci gitary klasyczne
  Julia Tłuczkiewicz wygrała też w Ogólnopolskim Festiwalu „Przeboje Naszych Rodziców” w Nowej Dębie w kategorii dzieci 10-12 lat. Finał festiwalu poprzedzony był eliminacjami w których brało udział 150 wykonawców , śpiewających piosenki z lat 70-tych, 80-tych,90-tych. - Konkurs był dla mnie niesamowitym przeżyciem jak również okazją do zdobycia nowych doświadczeń wokalnych. - mówi Julia. - Podczas przesłuchań zaśpiewałam piosenkę "Śpiewam i gram" z repertuaru Urszuli Sipińskiej.

  Dominika Bugajska została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie „Poezja w piosence- Agnieszka i Inni” w Końskich, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Dom Kultury w Końskich. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego numer II imienia Joachima Chreptowicza, zdobyła wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

  - Bardzo się cieszę z otrzymanej nagrody. Uważam, że ten konkurs jest dużym wyzwaniem. Każdy z finalistów ma takie same szanse na wygraną, ponieważ tak naprawdę nikt z nas nie wie wcześniej, jaki utwór zaprezentuje podczas koncertu finałowego. Ja zmierzyłam się z klasykiem Hanny Banaszak "Tak bym chciała kochać już". Piosenka ta wymagała ode mnie głębokiego przeanalizowania tekstu i interpretacji. Jestem szczęśliwa, że mój pomysł na tę piosenkę spodobał się jurorom.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  POMYSŁ NA PREZENT

  POMYSŁ NA PREZENT