Niezwykła akcja mikołajkowa w Szkole Podstawowej numer 5 w...

  Niezwykła akcja mikołajkowa w Szkole Podstawowej numer 5 w Ostrowcu

  mir

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Niezwykła akcja mikołajkowa w Szkole Podstawowej numer 5 w Ostrowcu
  1/19
  przejdź do galerii

  ©archiwum

  W środę, 6 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej numer 5 w Ostrowcu nie tylko czekali na świętego Mikołaja i prezenty, ale sami wcieli się w rolę ukochanego przez dzieci Świętego. A wszystko to dzięki szczytnej akcji, w której bardzo chętnie biorą udział już od 10 lat – „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”.
  W tym roku uczniowie „Piątki” pospieszyli z pomocą podopiecznym ostrowieckiego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II i potrzebującym pomocy dzieciom. Już pd rana w wyznaczonym miejscu pomocnicy Mikołaja przyjmowali paczki z artykułami spożywczymi, były to między innymi kisiele, budynie, galaretki, różnego rodzaju ciastka i czekolady.

  Wędrujący od rana po szkole święty Mikołaj, przekonywał, że więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu.
  Chwalił za grzeczne zachowanie, podpowiadał, jak unikać błędów i zachęcał do poprawy. Najpierw odwiedził uczniów klas IV – VII, rozdając im cukierki. Nie zapomniał również o dzieciach z klas młodszych. Oczekiwały go, słuchając piosenek śpiewanych przez dziewczęta ze scholi „Promyki Pana Jezusa”. Następnie same prezentowały krótkie występy, a potem robiły sobie zdjęcia z niezwykłym gościem, który równie hojnie częstował je cukierkami.

  Cała szkolna społeczność włączyła się w tę niezwykłą akcję. Nauczyciele, wychowawcy na czele z dyrekcją szkoły oraz uczniowie wspomagani przez katechetów zgotowali świętemu Mikołajowi gorące przyjęcie. Do akcji charytatywnej i wspólnej zabawy dołączyły dzieci z Przedszkola Publicznego numer 19. Odwiedziła nas także Agnieszka Krysa – Król, prezes Stowarzyszenia Domu Ulgi w cierpieniu im. Jana Pawła II. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zadbali o to, aby w tym niezwykłym dniu pomnożyło się tyle dobra i zachęcam wszystkich do niesienia każdemu duchowego wsparcia i pomocy. – powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej numer 5, Wojciech Serwin.

  Akcje, koordynowaną przez wicedyrektor szkoły Anna Barańską zorganizowały nauczycielki:Małgorzata Czaja, Beata Dąbrowska, Barbara Gadkowska, Dorota Lizner, Anna Rożek, Lidia Tokarska, Marzena Szymczyk, Justyna Walczak, Danuta Wiśniewska oraz ksiądz Adam Kamiński, który wcielił się w postać św. Mikołaja.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Echa Dnia w świątecznej cenie!

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  Podniebne Kielce - zobacz Kielce z lotu ptaka

  POMYSŁ NA PREZENT

  POMYSŁ NA PREZENT