Pracownica sądu kradła w markecie w Ostrowcu?

Pracownica sądu kradła w markecie w Ostrowcu?

Anna Śledzińska

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Pracownica sądu kradła w markecie w Ostrowcu?

©freeimages.com

Kobieta została dwukrotnie przyłapana na próbie wyniesienia zakupów.
Pracownica sądu kradła w markecie w Ostrowcu?

©freeimages.com

ZOBACZ TAKŻE:
Policja zatrzymała konwojenta podejrzanego o kradzież 8 mln złotych


(dostawca: TVN24/x-news)

Pracownica Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, została dwukrotnie przyłapana na kradzieży w jednym z dyskontów w mieście. Na tyle nieszkodliwej, by kara miała jedynie wymiar mandatu, ale dzięki pracownikom sklepu o sprawie wiedzą już przełożeni kobiety. Zapowiadają wyciągnięcie konsekwencji.

„Wpadła” dwa razy
Pod koniec lutego, w jednym z dyskontów przy ulicy Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim na kradzieży przyłapano kobietę. O zdarzeniu informują pracownicy sklepu, którzy pragną zachować anonimowość.
- Po zatrzymaniu przez ochronę nie ta pani nie przyznała się do kradzieży, więc została wezwana policja.Kobieta została ukarana za kradzież mandatem karnym w kwocie 500 złotych i drugim tej samej wysokości za utrudnianie czynności policjantom. Z tego co wiemy, nie była to jej pierwsza kradzież w tym sklepie - mówią i mają rację.
Okazało się bowiem, że przyłapana na kradzieży kobieta jest pracownicą Sądu Rejonowego w Ostrowcu - kierownikiem jednego z biur. Rzeczywiście, nie była to jej pierwsza wpadka.

- Mogę tylko potwierdzić, że dwa takie zdarzenia miały miejsce, ostatnie 19 lutego - mówi Ewa Libuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. - Wartość rzeczy, które kobieta chciała wynieść ze sklepu, była na tyle niska, że zostało to potraktowane jako wykroczenie. Policjanci spisali notatkę i ukarali kobietę mandatem, który ta przyjęła bez zastrzeżeń.

List do ministra
Na tym jednak, tym razem, sprawa się nie zakończy. Pracownicy sklepu są na tyle zbulwersowani, że wystosowali pismo zarówno do prezesa Sądu Okręgowego w Kielcach, jak i Ministerstwa Sprawiedliwości.
- Sprawa ta bardzo nas bulwersuje, gdyż jest nie do pomyślenia, aby pracownicy sądów kradli i na dodatek zajmowali eksponowane stanowiska, a ich przełożeni udawali, że nic się nie stało - napisali. - W naszej ocenie takie zachowanie pracownika bądź co bądź wymiaru sprawiedliwości nie licuje z powagą sądu.
Kiedy próbowaliśmy porozmawiać z załogą sklepu, żaden z pracowników nie chciał wypowiadać się publicznie.
- Nie ma już o czym mówić - stwierdzili. - Nie wiemy, kto napisał list, ale dobrze się stało. Mamy nadzieję, że przełożeni tej pani coś w tej sprawie zrobią.

Prezes zdecyduje
W ostrowieckim sądzie nikt o tej sprawie nie chciał z nami rozmawiać. Przyłapana na kradzieży jest pracownicą jednego z biur sądu, jej przyszłość zależy więc od decyzji dyrektora administracyjnego. Żadna jeszcze nie zapadła, ale na wyniki postępowania czeka również prezes Sądu Okręgowego w Kielcach.

- Sprawę znamy, w tym momencie jest w toku - mówi sędzia Michał Chałoński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach. - W przypadku pracowników sądów, umowę o pracę rozwiązuje się automatycznie, w razie prawomocnego skazania za przestępstwo umyślne. Tutaj jest mowa o wykroczeniu, dlatego przepisy te nie mają zastosowania. O przyszłości pracownicy zadecydują więc dyrektor administracyjny i prezes sądu.

Michał Chałoński dodaje, że w przepisach, które obowiązują wszystkich pracowników jednostek wymiaru sprawiedliwości, oprócz konieczności przestrzegania zapisów prawa, Konstytucji, jest także zapis o tym, że pracownik taki musi „zachowywać się godnie”. W tym wypadku o godności nie może być mowy.

Decyzja w sprawie pracownicy ma zapaść w najbliższych dniach. Będziemy o niej informować.
O zdarzeniu zostali poinformowani prezes Sądu Okręgowego i Ministerstwo Sprawiedliwości

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (7)

Wszystkie komentarze (7) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

1 3 4 5 ... 67 »

Strefa Imprez

Wideo

Galerie zdjęć

Polecamy

Rolnik Roku, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich, Agrobiznes. Nominuj

Rolnik Roku, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich, Agrobiznes. Nominuj

Która lodziarnia najlepsza w Świętokrzyskiem [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Która lodziarnia najlepsza w Świętokrzyskiem [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!