Uczennice ostrowieckiej podstawówki marzą, by zagrać na wielkim stadionie

SLA
Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej numer 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim, zajęły 5. miejsce w XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, zwyciężając wśród drużyn z województwa świętokrzyskiego.

ZOBACZ:
Mini Euro 2017 oficjalnie otwarte

W popularnym turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”wystartowały 74 drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Młodzi piłkarze i piłkarki przez dwa dni dzielnie walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału.

Województwo świętokrzyskie, w kategorii poniżej 10 lat reprezentowały, nie po raz pierwszy, zawodniczki Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie - Karolina Dwojak, Nadia Fudalej, Julia Gałka, Gabriela Jelonek, Aleksandra Karbowniczek, Julia Kowalska, Martyna Migdalska, Karolina Rak, Magdalena Trzaskowska, Julia Tuźnik. Zajęły miejsce 15.

Z kolei w kategorii do lat 12 walczyła drużyna dziewcząt „PSP7 siódemka” z Ostrowca Świętokrzyskiego. W skład drużyny weszły: ze szkoły podstawowej numer 7 - Patrycja Szymańska, Zuzanna Zawadzka, AleksandraWiączek, Martyna Klubińska, Joanna Stachula, ze szkoły podstawowej numer 14 - Amelia Bień i Maja Kowalska, a także Maja Zawolik ze szkoły podstawowej numer 5, Magdalena Sternik ze szkoły podstawowej w Ćmielowie oraz Marta Burda ze szkoły podstawowej numer 1 w Ostrowcu. Opiekunami dziewcząt byli nauczyciele wychowania fizycznego Małgorzata Zięba, Marcin Bartnik i Wojciech Lis.

Drużyna rozegrała 6 spotkań, w tym trzy mecze w fazie grupowej, gdzie zajęła drugie miejsce. O wejście do pierwszej czwórki grała z drużyną z Wielkopolski, przegrywając 4:1. W batalii o miejsca od 5 do 8, ostrowczanki wygrały oba swoje mecze.

- To nasz wielki sukces, tym bardziej że przegraliśmy tylko dwa spotkania z mistrzem i wicemistrzem w naszej kategorii wiekowej - mówi trener Marcin Bartnik. - Naszym celem jest poprawa techniki moich zawodniczek, tak aby w przyszłym roku powalczyć o zwycięstwo w turnieju.
Drużyna, wraz z nie kryjącą dumy dyrektor „siódemki” Rozalią Machnicką i opiekunami, została zaproszona do Urzędu Miasta, gdzie odebrała upominki od prezydenta. Dziewczęta zapytane przez Jarosława Górczyńskiego, co chciałyby dostać w nagrodę za sukces, który osiągnęły odpowiedziały, że więcej lekcji z wychowania fizycznego.