Miss chce być weterynarzem

  Andrzej Nowak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Prezentacja dziewczynek w wieku od 5 do 10 lat.

  Prezentacja dziewczynek w wieku od 5 do 10 lat. ©A. Nowak

  Najmłodsze mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego rywalizowały o koronę najpiękniejszej. Tytuły przyznawane były w tym roku już po raz siedemnasty.
  Prezentacja dziewczynek w wieku od 5 do 10 lat.

  Prezentacja dziewczynek w wieku od 5 do 10 lat. ©A. Nowak

  Roksana Kowalczyk została Miss Małą, a Kinga Antoniewicz Miss Nastolatek. Taki był wynik wyborów zorganizowanych w ostrowieckim Osiedlowym Domu Kultury.
  W obydwu kategoriach wystartowało ponad dwadzieścia dziewczynek wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji i przygotowań.

  Mała Miss kocha zwierzątka

  W grupie młodszej - od 5 do 10 lat - Małą Miss Elegancji została Agnieszka Kołton, Małą Miss Uśmiechu Angelika Sałapa, Małą I Wicemiss Julia Łata, a Małą Miss Roksana Kowalczyk.
  W grupie starszej - od 11 do 16 lat - tytuł Miss Uśmiechu Nastolatek zdobyła Marta Jasińska, a Miss Nastolatek Kinga Antonkiewicz. Nagrody publiczności przypadły w grupie młodszej Julii Łacie, a w starszej - Marcie Jasińskiej.

  - Różne książki czytam, różne filmy oglądam, ostatnio podobała mi się "Marina" - powiedziała po ogłoszeniu wyników Roksana Kowalczyk, uczennica klasy IIb Szkoły Podstawowej numer 4. - To film o dziewczynie, której ukradziono dziecko. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Marzę o zawodzie weterynarza, bo kocham zwierzątka i chciałabym je leczyć.

  Miss Nastolatek Kinga Antoniewicz - uczennica klasy Ib Gimnazjum numer 3 - też już wie, co chciałaby robić w życiu. - Chciałabym zostać w przyszłości modelką i wszystko robię w tym kierunku - mówi. - Do kilku firm rozesłałam już swoje dane, zdjęcia i już jest spore zainteresowanie moją osobą. Moją ulubioną książką jest "Ania z Zielonego Wzgórza". Lubię też oglądać serial "Pogoda na miłość", bo grają w nim ciekawi aktorzy.

  Recytacje i taniec

  Zanim dziewczynki wystąpiły przed publicznością w Osiedlowym Domu Kultury, intensywnie przygotowywały się przez dwa miesiące. Znana w mieście instruktorka Krystyna Górnisiewicz włożyła wiele pracy, by mogły zaprezentować się z jak najlepszej strony.

  Do treningów przystąpiło znacznie więcej dziewcząt niż ostatecznie wystąpiło na scenie. Nie wszystkie wytrzymały jednak napięcie, nie każda potrafiła opanować stres. Tym bardziej że zajęcia obejmowały umiejętność prezentacji, recytacji, tańca.

  - Niektóre dziewczynki tak przeżywały, że nawet tuż przed konkursem wycofywały się z płaczem - opowiada Krystyna Górnisiewicz, która przygotowała imprezę według własnego programu autorskiego.

  Dziewczynki prezentowały się w trzech wyjściach: w stroju uroczystym, recytacjach i tańcu. Jury pod przewodnictwem prezesa Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Marka Zaręby oceniało wdzięk i urodę, kulturę słowa, elegancję i umiejętność zaprezentowania swojej osoby, poczucie rytmu. Za każde wyjście uczestniczki dostawały od 1 do 4 punktów. Suma punktów wyłoniła zwyciężczynie w obydwu kategoriach.

  Wspaniałe kandydatki

  Wybory Małej Miss i Miss Nastolatek są już tradycją w mieście, w tym roku odbyły się po raz siedemnasty. W ciągu tych lat korona najpiękniejszej ciągle zmienia właścicielki i wędruje do najpiękniejszych ostrowczanek. Najstarsze mają już 32 lata. Tym razem Paulina Rączkowska - Miss z poprzedniego roku - przekazała ją tegorocznej Małej Miss Roksanie Kowalczyk.

  - W tym roku mieliśmy wysoki poziom. Wszystkie kandydatki były wspaniałe i bardzo nam się podobały - nie ukrywał przewodniczący jury Marek Zaręba. - Musieliśmy jednak wyłonić najpiękniejsze, bo takie są reguły. Natomiast wszystkie dziewczynki otrzymują od nas prezenty.

  Nie zabrakło pamiątkowych koron, szarf i prezentów. Publiczność gromkimi oklaskami przyjmowała ogłaszane wyniki.

  - To naprawdę wspaniała impreza - powiedziała reporterowi "Echa Dnia" Wiesława Sieradzka, jedna z mieszkanek osiedla XXV-Lecia. - Sprawnie to wszystko zrobiono, z dobrym smakiem i kulturą. Więcej takich imprez w mieście!

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  1 3 4 5 ... 110 »

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki 2017

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!