Hala sportowa z totolotka

  Łukasz Wójcik

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Hala widowiskowo-sportowa będzie wizytówką Ostrowca.

  Hala widowiskowo-sportowa będzie wizytówką Ostrowca. ©A. Nowak

  Ostrowiec może liczyć na pieniądze z gier liczbowych. Mimo okrojonego budżetu, strategiczna dla naszego sportu inwestycja powstanie.
  Hala widowiskowo-sportowa będzie wizytówką Ostrowca.

  Hala widowiskowo-sportowa będzie wizytówką Ostrowca. ©A. Nowak

  Pochodzący z Ostrowca wiceminister sportu Zbigniew Pacelt twierdzi, że finansowanie budowy hali widowiskowo-sportowej w Ostrowcu nie jest zagrożone. Po obcięciu przez Sejm budżetu na inwestycje sportowe, pieniądze przekazane zostaną z puli Totalizatora Sportowego.

  W ostatnim czasie głośno było o głosowaniu w Sejmie ustawy budżetowej na ten rok. Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie wypominali posłom Platformy Obywatelskiej, że obcięli środki na proponowane nawet przez siebie inwestycje.
  Nie ma obaw

  - Opozycja zgłosiła kilkanaście zmian do ustawy budżetowej i mieliśmy dylemat, czy pieniądze, które są zgłoszone, między na innymi na hale, nie przeznaczyć na wypłaty dla nauczycieli - powiedział wiceminister Zbigniew Pacelt podczas konferencji prasowej. - Przy rozpatrywaniu budżetu każde ministerstwo zdecydowało się oddać po 10 milionów złotych, by nauczyciele mogli otrzymać podwyżki. Nie ma jednak obawy, że nie będzie pieniędzy na budowę ostrowieckiej hali. Hala powstanie ze środków Totalizatora Piłkarskiego z Funduszów Rozwoju Kultury Fizycznej. W sumie znajdziemy 15 milionów.

  Wiceminister powiedział, że wszystkie wnioski na finansowanie są teraz weryfikowane, a na przełomie lutego i marca będą podjęte decyzje o przyznawaniu pieniędzy na inwestycje strategiczne.

  Hala widowiskowo-sportowa w Ostrowcu znajdzie się w programie - tym bardziej, że w ubiegłym roku była wpisana do zadań ministra sportu. Wtedy brakowało wniosku, ale teraz można już mówić o konkretnych rozwiązaniach.

  Oprócz inwestycji strategicznych - jak hala - Ministerstwo Sportu proponuje program sportowych inwestycji samorządowych. Wynika z niego, że marszałek województwa otrzyma około 10 milionów złotych - o 20 procent więcej niż w ubiegłym roku.
  Boisko także w Bodzechowie

  Do zaplanowanych na 2012 rok mistrzostw Europy w piłce nożnej, ministerstwo chce wybudować w kraju 2012 boisk sportowych, wielofunkcyjnych do tenisa, do koszykówki, do siatkówki, piłki ręcznej ze sztuczną nawierzchnią.

  Cztery województwa będą budować takie boiska promocyjnie. Jest wśród nich świętokrzyskie. Taki obiekt będzie budowała między innymi gmina Bodzechów. Za każdym razem ministerstwo będzie dawać projekt, a koszt takiego przedsięwzięcia szacuje się na 1,4 milion złotych. Gmina będzie musiała przygotować teren, wykonać jego meliorację, odprowadzenie wody. Oblicza się, że ostatecznie do inwestycji będzie musiała dopłacić 150 tysięcy złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  1 3 4 5 ... 110 »

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki 2017

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Głosowanie zakończone

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Głosowanie zakończone

  Wybieramy Miss Studniówki. Głosowanie zakończone

  Wybieramy Miss Studniówki. Głosowanie zakończone

  Wybieramy Mistera Studniówki. Głosowanie zakończone

  Wybieramy Mistera Studniówki. Głosowanie zakończone

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!