Ochronią młodzież przed sepsą

  /TeZ/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Akcja szczepień obejmuje 9 tysięcy uczniów ostrowieckich szkół.
  Paweł Skuza przyjął ukłucie bardzo dzielnie.

  Paweł Skuza przyjął ukłucie bardzo dzielnie. ©Z. Tyczyński

  Na terenie powiatu ostrowieckiego rozpoczęła się akcja szczepień przeciwko meningokokom. Obejmie 7 tysięcy uczniów szkół średnich oraz 2 tysiące uczniów z gimnazjów. Akcja potrwa do końca tygodnia.

  - Szczepienia prowadzone są w oparciu o gabinety lekarskie funkcjonujące przy szkołach, a z informacji, które do mnie docierają, wynika, że wszystko idzie sprawnie i do piątku powinniśmy się ze szczepieniami uporać - zapewnia Maciej Kuszewski, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

  Młodzież ma wyznaczone terminy i klasami przystępuje do szczepienia. - Zaczęliśmy dzisiaj od klas trzecich, wskazując konkretne godziny wizyty w gabinecie lekarskim, by uniknąć bałaganu w szkole oraz utraty zajęć lekcyjnych przed maturą - wyjaśnia Zygmunt Kochański, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego imienia Norwida. - Klasy drugie będą szczepione w środę, a pierwsze w czwartek. Jak dotąd wszystko idzie bardzo sprawnie.

  Sprawność akcji podkreśla także Grażyna Jarocha, pielęgniarka, na co dzień obsługująca gabinet w "Norwidzie". - Młodzież chętnie podchodzi do szczepienia, mając świadomość, że tym samym uodparnia swój organizm na niebezpieczną chorobę, o której sporo wie - dodaje Grażyna Jarocha, która zbierała od uczniów oświadczenia ich rodziców o wyrażeniu zgody na szczepienie oraz od uczennic, czy przypadkiem nie są w... ciąży. - Nie jest wskazane, by ciężarna kobieta przyjmowała szczepionkę przeciwko meningokokom, więc na wszelki wypadek zbierałam te informacje. Okazało się, że wszystkie dziewczęta mogą podejść do zabiegu bez problemu.

  - Trochę zabolało, ale da się wytrzymać - mówi Paweł Skuza z klasy maturalnej "Norwida". W jeszcze lepszych nastrojach przyjmowali szczepionki jego koledzy z klasy sportowej, którzy chętnie pozowali do zdjęcia tuż po zabiegu.
  Za akcję szczepienia młodzieży z ostrowieckich szkół zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Jedna szczepionka kosztuje blisko 200 złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  1 3 4 5 ... 95 »

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Mała Miss i Mały Mister 2016 - kandydaci. Zgłoś dziecko

  Mała Miss i Mały Mister 2016 - kandydaci. Zgłoś dziecko

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!