Łukasz Pasek - wyjątkowo uzdolniony uczeń gimnazjum w...

  Łukasz Pasek - wyjątkowo uzdolniony uczeń gimnazjum w Węchadłowie. Podwójny sukces, podwójny talent

  Agata Chrobot

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Łukasz Pasek ma wsparcie nie tylko w nauczycielach i dyrekcji - jego najwierniejszymi „kibicami” są rodzice.
  1/4
  przejdź do galerii

  Łukasz Pasek ma wsparcie nie tylko w nauczycielach i dyrekcji - jego najwierniejszymi „kibicami” są rodzice.

  Sukces? Podwójny laureat konkursów przedmiotowych. Talent? Można powiedzieć informatyczny i fizyczny. Pasja w wieku 16 lat? Programowanie i tworzenie stron internetowych. Najważniejszy cel? Rozwój. Trudno w kilku słowach opisać Łukasza Paska. Ale powyższe skojarzenia trafnie oddają to, jakim jest uczniem. Przedstawiamy uzdolnionego ucznia gimnazjum w Węchadłowie.
  Łukasz Pasek, uśmiechnięty 16-latek. Na co dzień uczeń trzeciej klasy gimnazjum w Węchadłowie. Człowiek wielu talentów, dla którego rozwój jest priorytetem i bodźcem do osiągania sukcesów. Potrafi zaprogramować rozbudowaną stronę internetową i stworzyć aplikacje nie tylko internetowe, ale także takie, z których korzystać można na telefonach komórkowych. Nauczył się tego sam... oglądając filmy na YouTubie.

  - Oceny są ważne, wiadomo, ale najważniejszy jest rozwój swoich umiejętności. Prawdziwą satysfakcję daje mi to, że posiadam pewną wiedzę i to, że mogę ją wykorzystywać w praktyce - mówi Łukasz Pasek, podwójny laureat gimnazjalnych konkursów przedmiotowych - z fizyki i informatyki.

  W gronie najlepszych
  Łukasz Pasek jest swoistego rodzaju fenomenem. W naszym województwie było niewielu uczniów, którzy zdobyli tytuł podwójnego laureata z gimnazjalnych konkursów przedmiotowych. Przypomnijmy, że uczniowie z powiatu pińczowskiego uzyskali 5 tytułów laureata. Dokonały tego trzy osoby, ponieważ Julia i jej siostra Laura Pasternak (które już przedstawialiśmy na łamach naszej gazety) i Łukasz Pasek są podwójnymi laureatami.

  Trafili w ten sposób do elitarnej grupy kilkunastu zaledwie takich osób w województwie.

  Konkursy przedmiotowe w gimnazjach mają bardzo dużą rangę. Nie tylko pokazują, jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi. Również dlatego, że wynik tych konkursów jest czasem ważniejszy od wyników uzyskanych na egzaminie gimnazjalnym.

  Laureat konkursu przedmiotowego jest zwolniony z tej części egzaminu gimnazjalnego, w której zdobył zaszczytny tytuł.

  Uczeń z Węchadłowa okazał się najlepszy w powiecie z fizyki i informatyki.

  - Do konkursu z fizyki przygotowywałem się już od drugiej klasy gimnazjum. Rok temu udało mi się zdobyć tytuł finalisty, a w tym laureata. Jeśli chodzi o informatykę - można powiedzieć, że wszystko zaczęło się od filmów na YouTubie, w których omawiano zagadnienia dotyczące programowania. Zainteresowało mnie to, więc zacząłem się uczyć... - wspomina Łukasz Pasek.

  Później była praca domowa na informatyce - stworzyć własną stronę internetową w języku HTML. Łukasz Pasek stworzył tak rozbudowaną witrynę, że z powodzeniem można było ją po prostu opublikować w internecie. Wtedy rozpoczęła się jego przygoda z konkursem z informatyki, do którego przygotowywał go Marek Szczeciński, dyrektor szkoły i nauczyciel informatyki.

  Podczas przygotowań do konkursów Łukasz rozwiązywał zadania z repetytoriów przygotowujących do matury. Książki pożyczali mu nauczyciele (Marek Szczeciński, Dorota Bielecka i Bożena Puchała-Leszczyńska), trochę też pożyczał od starszego brata, a ponadto uczył się dzięki filmom na YouTubie. - Tych książek było tyle, że po konkursach oddanie ich zajęło mi dwa tygodnie, bo nie wiedziałem, która jest czyja - wspomina ze śmiechem Łukasz.

  Co jest przepisem na sukces?

  - Na pewno systematyczność, rozwiązywanie zadań i pogłębianie wiedzy. Ale według mnie, trzeba mieć pasję i naprawdę interesować się danym przedmiotem czy dziedziną nauki, żeby osiągnąć sukces - odpowiada Łukasz Pasek.

  Uczeń gimnazjum w Węchadłowie swoją przyszłość wiąże z programowaniem - chciałby zajmować się rozwijaniem stron internetowych zarówno jeśli chodzi o serwery, jak dostosowywanie ich wyglądu i funkcjonalności do użytkowników.

  Trzymamy kciuki za jego dalsze sukcesy, o których na pewno poinformujemy.


  TOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko
  ZOBACZ TAKŻE: Top Muzyczny. Co będziemy śpiewać podczas Mundialu?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Grzyby w Świętokrzyskiem. Macie już jakieś okazy?

  Grzyby w Świętokrzyskiem. Macie już jakieś okazy?

  Tajemnice naszych zamków - Nowy program Echo Dnia TV

  Tajemnice naszych zamków - Nowy program Echo Dnia TV

  Franczyza według McDonald’s

  Franczyza według McDonald’s