Kto powalczy o fotel wójta gminy Piekoszów? Obecny włodarz...

  Kto powalczy o fotel wójta gminy Piekoszów? Obecny włodarz i...

  /bb/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kolejna część prezentacji potencjalnych kandydatów na urzędy wójtów i burmistrzów w powiecie kieleckim. Teraz bierzemy pod lupę gminę Piekoszów. Tutaj wysartują obecny włodarz, który najprawdopodobniej wyborczy bój stoczy z kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  Na początku krótkie przypomnienie. Rządzące krajem Prawo i Sprawiedliwość nie zdecydowało się na wprowadzenie dwukadencyjności wstecznej, co oznacza, iż w wyborach mogą startować wszyscy obecnie urzędujący włodarze.

  - Tak, na 100 procent będę kandydował – urzędujący wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek (Prawo i Sprawiedliwość) od razu deklaruje start w przyszłorocznych wyborach. Jak mówi, ma plan realizacji wielu inwestycji na terenie gminy.
  – Bo jest dużo do zrobienia. To między innymi modernizacja ulic na dwóch piekoszowskich osiedlach i budowa boiska sportowego z prawdziwego zdarzenia w Piekoszowie – wymienia wójt, w przeszłości utytułowany kolarz.


  Zbigniew Piątek rządzi gminą od jesieni 2013 roku, kiedy odbyły się przedterminowe wybory po wybuchu afery korupcyjnej w Piekoszowie i aresztowaniu dotychczasowego wójta, oskarżonego między innymi o korupcję i przekroczenie uprawnień. Po drodze Piątek wygrał w wyborach 2,5 roku temu – dopiero w II turze pokonał Ryszarda Białackiego.


  Teraz nic nie wskazuje na to, by Białacki znów był rywalem Piątka. Za to jednym z pretendentów może być Wiesław Jóźwik, który Piekoszowem rządził w latach 2002-2006. – Na chwilę obecną nie przewiduję startu. Mam już swoje lata i zajmuję się własnym zdrowiem. Ale 1,5 roku do wyborów to dużo czasu i wiele może się zdarzyć – mówi.


  Swojego kandydata wystawi Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ma być nim Mateusz Karliński, szef „ludowców” w gminie Piekoszów. Sam zainteresowany jednak zaprzecza. – Nic takiego nie planuję. Wybory dopiero za 1,5 roku i wiele może się zdarzyć – mówi.

  INFO Z POLSKI - najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia


  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   1 3 4 5 ... 189 »

   Strefa Imprez

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj zdobywczynie tytułów

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj zdobywczynie tytułów

   Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj laureatki

   Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj laureatki

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Scyzoryki Festiwal 2017. Poznaj laureatów

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Gry