Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Blogerzy z całego kraju poznawali uroki Świętokrzyskiego (ZDJĘCIA)

DOTA
Projekt Świętokrzyskie
Świętokrzyska kuchnia, wino, a także stoki narciarskie – te obszary znalazły się w strefie zainteresowań znanych polskich blogerów, którzy w weekend gościli w naszym regionie. Za nami I Ogólnopolski Zjazd Blogerów, zorganizowany przez stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie.

- Przedsięwzięcie miało na celu promocję regionu świętokrzyskiego, z uwzględnieniem bogatej i dobrze rozwiniętej infrastruktury sportowej, która w pełni pozwala na rozwój narciarstwa oraz innych zimowych dyscyplin sportu – mówi Danuta Papaj, wiceprezes stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie.

Po co na narty aż do Zakopanego?

Zaproszenie przyjęło 18 blogerów, reprezentujących blogi kulinarne, winiarskie oraz narciarskie. Jedną z osób, które wzięły Świętokrzyskie na widelec był Łukasz Sawa, współautor bloga kulinarnego „Ale Meksyk”. Pobyt w naszym regionie skomentował tymi słowami: - Było naprawdę miło. Mimo, że pochodzę z Kielc, to wiele rzeczy było dla mnie nowych i odkrywczych. To najlepszy dowód na to jak wiele się zmienia.

Zapytany, co go najbardziej zaskoczyło, przyznał: - Z jednej strony niewiele rzeczy jest w stanie mnie w tym regionie zadziwić. Pochodzę z Kielc i wiem, jaki potencjał drzemie w tym mieście. Urodziłem się tu i zawsze promuję piękne okolice Gór Świętokrzyskich – taki lokalny patriotyzm. A co nas zaskoczyło? Jakość wszystkich stoków narciarskich (a jest ich wiele), są naprawdę bardzo dobrze przygotowane i utrzymane. Zaskakująca jest również ilość osób korzystających z tego typu aktywności i jak wiele samochodów parkuje z tablicami rejestracyjnymi spoza województwa świętokrzyskiego. Najwięcej jest chyba tablic warszawskich. Mam wrażenie, że u ludzi jest coraz większa świadomość, że nie ma sensu jechać 6-8 godzin do Zakopanego, żeby pojeździć na nartach, skoro można poświęcić raptem 2,5 godziny w samochodzie, aby śmigać po stoku. Do tego świetna infrastuktura, każdy znajdzie coś dla siebie, także rodziny z dziećmi. Takim przykładem jesteśmy i my. Podczas, gdy Magda (żona – przyp. red.) jeździła na nartach, ja z córką korzystałem z innych atrakcji przy stoku. W końcu jakiś podział obowiązków musi być – żartuje Łukasz Sawa.

Świętokrzyskie smaki

Danuta Papaj przyznaje, że wśród gości byli też i tacy, którzy po raz pierwszy gościli w Kielcach. – Byli zachwyceni naszym regionem i jego położeniem – dodaje.

Blogerzy mogli też poczuć, i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, jak smakuje nasz region. Kosztowali specjałów świętokrzyskiej kuchni, a wielkim zaskoczeniem okazały się też świętokrzyskie winnice. – Wino najlepiej smakuje u źródła – tak wizytę w Sandomierzu skomentował autor Magicznego Składnika.

Na blogach znalazło się wiele słów uznania, ale nie zabrakło też krytycznych opinii, że w jednym z lokali na klientów czekały „ceny warszawskie”. – Zależało nam, żeby blogerzy byli obiektywni w swoich ocenach, opisywali to, co widzą i co czują. Zresztą o tym też na początku zjazdu mówił Bogdan Wenta, prezes naszego stowarzyszenia – podkreśla Danuta Papaj.

Promowanie regionu przez blogerów nie jest świętokrzyskim wynalazkiem. – To nie my wymyśliliśmy taki sposób informowania o atrakcjach regionu. Z tej formy korzysta już wiele regionów w Polsce – zauważa wiceprezes Projektu Świętokrzyskie. – Zleciliśmy badania, które sprawdzą zasięg postów naszych oraz blogerów. Wyniki poznamy pod koniec tygodnia, ale już w poniedziałek widzieliśmy, że dotarły one do 131 tysięcy osób.

Będzie kolejny zjazd

Blogerzy są świadomi siły swojego przekazu. - Uważamy, że tego typu akcje, jak Zjazd Blogerów to świetny pomysł, głównie dlatego, że obecnie blogerzy docierają do naprawdę dużej liczby odbiorów i mają duży wpływ. Czasem grupa osób potrafi dotrzeć swoją aktywnością w mediach społecznościowych i na blogach do kilkuset tysięcy osób. Ważna jest jeszcze cykliczność takich akcji i pokazanie atrakcji nie tylko zimowych, ale i pozostałych pór roku, a świętokrzyskie obfituje w naprawdę dużą różnorodność form spędzania wolnego czasu. Byłoby fajnie, gdyby akcja promocyjna miała jeszcze kontynuację wiosną, latem i jesienią – mówi Łukasz Sawa.

Danuta Papaj potwierdza, że na jednorazowej akcji się nie skończy. – Planujemy organizować takie spotkania raz na kwartał, zapraszając blogerów także z innych dziedzin. Nie ukrywam, że bardzo nam zależy, żeby zainteresować odbiorców nie tylko walorami turystycznymi, ale także potencjałem gospodarczym naszego regionu – zradza wiceprezes Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie