W wypadku w Weryni zginęło pięciu piłkarzy

W wypadku w Weryni zginęło pięciu piłkarzy

Dor, mr

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

W wypadku w Weryni zginęło pięciu piłkarzy
1/6
przejdź do galerii

©Krzysztof Łokaj

Czterech piłkarzy zginęło w Wielką Sobotę w wyniku wypadku, do którego doszło w Weryni w powiecie kolbuszowskim na Podkarpaciu. W niedzielę nad ranem zmarł piąty uczestnik wypadku. Byli to piłkarze związani z klubami Kielecczyzny.


Na zakręcie drogi ciężarowa scania zderzyła się z volkswagenem transporterem, którym podróżowało osiem osób.

Na miejscu zginęło trzech pasażerów busa, dwaj kolejni zostali przewiezieniu do szpitala.
Ofiary wypadku to piłkarze trzecioligowej Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy jechali na mecz z Avią Świdnik. Spotkanie zaplanowane na godzinę 12 oczywiście zostało odwołane. Na miejscu tragedii pracują policjanci pod nadzorem prokuratorów.

Czytaj także: Mateusz Kulita: - Życie było przed nimi. Ich śmierć to dla nas straszny ciosRafał Pydych miał 27 lat, był wychowankiem Stali Mielec. Grał też w kilku klubach Kielecczyzny, między innymi w Wiśle Sandomierz, Zdroju Busko-Zdrój i Czarnych Połaniec. Barwy klubu z Połańca reprezentował jeszcze w sezonie 2014/2015, przed tym sezonem trafił do Wólczanki Wólka Pełkińska.

Jego młodszy brat, 22-letni Kamil Pydych, również był wychowankiem Stali Mielec, ostatnio również reprezentował barwy Wólczanki Wólka Pełkińska.

W wypadku zginął też 18-letni Patryk Szewczak.

W wyniku tragicznego wypadku zmarł też czwarty piłkarz Mariusz Korzępa. Miał 25 lat. Był wychowankiem Kolbuszowianki Kolbuszowa, później grał między innymi w Stali Mielec, Siarce Tarnobrzeg, Czarnych Połaniec, a od tego sezonu w Wólczance Wólka Pełkińska. Mariusz został w bardzo ciężkim stanie przewieziony do szpitala w Rzeszowie, ale jego życia, niestety, nie udało się uratować. W czerwcu Mariusz miał wziąć ślub.

Do szpitala trafił 29-letni Kamil Oślizło, były piłkarz Wisły Sandomierz. Zmarł w niedzielę nad ranem.

Wśród rannych jest Kamil Hul, były czołowy piłkarz Wisły Sandomierz.

Komentarze (29)

Wszystkie komentarze (29) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Festiwal Scyzoryki 2016

Wideo