Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą. Rusza druga edycja show!...

Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą. Rusza druga edycja show! (zdjęcia)

Dorota KLUSEK klusek@echodnia.eu

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą. Rusza druga edycja show! (zdjęcia)

Na parkiecie zobaczymy Małgorzatę Muzoł – świętokrzyską kuratora oświaty i Szczepana Skorupskiego – wójta Zagnańska. Czy zatańczą razem? Na zdjęciu z Karoliną Bilską. ©Dawid Łukasik

Poznali już króla tańców standardowych, czują kubańskie rytmy, tango i romantyczną rumbę - pełna parą ruszyły przygotowania do show Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą. Pierwszy publiczny występ już w połowie kwietnia!
Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą. Rusza druga edycja show! (zdjęcia)

Na parkiecie zobaczymy Małgorzatę Muzoł – świętokrzyską kuratora oświaty i Szczepana Skorupskiego – wójta Zagnańska. Czy zatańczą razem? Na zdjęciu z Karoliną Bilską. ©Dawid Łukasik

[galeria_glowna]
Na parkiecie zobaczymy Małgorzatę Muzoł – świętokrzyską kuratora oświaty i Szczepana Skorupskiego – wójta Zagnańska. Czy zatańczą razem? Na zdjęciu z Karoliną Bilską. Dawid Łukasik

Na parkiecie zobaczymy Małgorzatę Muzoł - świętokrzyską kuratora oświaty i Szczepana Skorupskiego - wójta Zagnańska. Czy zatańczą razem? Na zdjęciu z Karoliną Bilską.
(fot. Dawid Łukasik)

Na co dzień ludzie na stanowiskach, rządzą w swoich firmach, urzędach. Czuwają nad nauką, kulturą, działają w różnych ugrupowaniach politycznych.
W tym gronie są urzędnicy, a także osoby o artystycznej duszy. Wiele ich dzieli, ale połączyło ich jedno: taniec. Zobaczymy ich na parkiecie w show Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą. Ruszyły już pierwsze przygotowania. Pary ćwiczą w szkole Świat Tańca Karoliny Bilskiej.

NAJWAŻNIEJSZE PODSTAWY

- Robimy przygotowania z zakresu tańca towarzyskiego. Mieliśmy też trochę klasyki, która pomaga w uzyskaniu prawidłowej postawy ciała. Panowie zdobywają umiejętność prowadzenia swojej partnerki, panie uczą się słuchania swojego partnera - wyjaśnia Karolina Bilska.

Tancerze poznali już podstawowe kroki do tańców, które w przyszłości zaprezentują. - Ruszyliśmy walc angielski, który jest królem tańców standardowych - bardzo elegancki, posuwisty taniec. Następnie zapoznaliśmy się z kubańską cza-czą, która jest rozrywkowym tańcem i pojawi się już w pierwszym odcinku - wymienia Karolina Bilska. - Zrobiliśmy już takie fajne elementy choreografii, które na pewno wykorzystamy do wszystkich występów, w których pary będą się prezentowały już indywidualnie. Te elementy dostosują do własnego temperamentu. Mamy za sobą podstawy tanga i romantycznej rumby, a niebawem przejdziemy do walca wiedeńskiego.

WYSTĘPY CO TYDZIEŃ

Pracy jest dużo, ale nasi tancerze starają się godzić swoje liczne obowiązki z dodatkowym wysiłkiem. Czasu jest niewiele. Na piątek 12 kwietnia w Galerii Korona w Kielcach zaplanowany jest pierwszy publiczny występ. Kolejne pokazy taneczne będą się odbywały co tydzień. Zgodnie z regulaminem zabawy, wszystkie pary tańczą do końca, nikt nie odpada. Każdy występ będzie oceniany "na żywo" przez jurorów, którzy zasiądą na widowni, a także przez czytelników www.echodnia.eu, którzy na naszej stronie będą mogli obejrzeć wszystkie prezentacje dzięki video. Oni zagłosują za pomocą SMS-ów. Punkty z głosowań sumują się i w oparciu o nie, na koniec zabawy zostanie wybrana zwycięska para!

W zabawie weźmie osiem par. Kto zatańczy? Niebawem zaprezentujemy wszystkie osoby! Pierwsza edycja show "Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą" odbyła się w 2010 roku. Zatańczyło osiem par. Zwyciężyła para Katarzyna Zapała i Marek Romanowski.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Oceniamy naszą władzę

Wideo