Paulina Dobrowolska z Łukawy, koło Sandomierza, jest...

  Paulina Dobrowolska z Łukawy, koło Sandomierza, jest najzdolniejszą studentką w powiecie tarnobrzeskim i stypendystką ministra

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  . Cieszymy się, że tutaj w Wydziale Zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk w Tarnobrzegu jest taki stypendysta mówił Paweł Bartoszek, tarnobrzeski starosta.
  1/5
  przejdź do galerii

  . Cieszymy się, że tutaj w Wydziale Zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk w Tarnobrzegu jest taki stypendysta mówił Paweł Bartoszek, tarnobrzeski starosta. Obok Paulina Dobrowolska. ©Klaudia Tajs

  W Tarnobrzegu podczas sesji Rady Powiatu wyróżniono studentkę Wydziału zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk, mieszkankę Łukawy koło Sandomierza. Paulina studiuje bezpieczeństwo wewnętrzne. Z tym kierunkiem wiąże także swoją przyszłość.
  Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, w obecności władz powiatu, radnych, licznie zaproszonych gości i przedstawicieli uczelni wyróżniono Paulinę Dobrowolską, studentkę Społecznej Akademii Nauk w Tarnobrzegu. Paulina Dobrowolska otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. Na Podkarpaciu tylko 20 studentów może pochwalić się takim wyróżnieniem.

  Ministerialna stypendystka Społecznej Akademii Nauk, aby znaleźć się w tym elitarnym gronie, musiała zrobić dużo więcej niż tylko wylegitymować się bardzo dobrymi ocenami na macierzystej uczelni. – Komisja konkursowa w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, rozpatrując wnioski o przyznanie stypendiów, bierze pod uwagę kilka kryteriów - powiedział dziekan Wydziału Zamiejscowego SAN w Tarnobrzegu dr Grzegorz Wilk-Jakubowski. - Między innymi uczestnictwo w konferencjach naukowych. Ważne są też publikacje naukowe. Liczy się też uczestnictwo w projektach badawczych.

  Paulina Dobrowolska mieszka w Łukawie koło Sandomierza. Pasjonuje się tematyką bezpieczeństwa wewnętrznego i planuje kontynuować naukę na studiach doktoranckich. Stypendystka nie kryła, że osiągnięcie tak wysokiej średniej kosztowało ją bardzo dużo pracy. - Jestem zadowolona i dumna z tego wyróżnienia - mówiła stypendystka. - Kosztowało mnie to bardzo dużo wysiłku i pracy, ponieważ trzeba było uczestniczyć w konferencjach i projektach naukowo badawczych. Teraz chciałabym obronić tytuł magistra, a w przyszłości podjąć studia magisterskie.

  W sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego wzięli udział dziekan Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Tarnobrzegu - dr Grzegorz Wilk-Jakubowski, dziekan Wydziału Handlu i Bezpieczeństwa  Społecznej Akademii Nauk w Kielcach - dr Paweł Ramiączek oraz Dyrektor Regionalny Społecznej Akademii Nauk - Andrzej Kazanowski. Byli także obecni przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu m.in. starosta powiatu tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek oraz Krzysztof Pitra, wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego. - Jako starosta tarnobrzeski chciałbym powiedzieć, że ta współpraca z uczelnią od początku, kiedy pojawiliście się na rynku edukacyjnym w powiecie tarnobrzeskim, układa się bardzo dobrze - powiedział starosta Paweł Bartoszek. - Jesteśmy dumni z tego, że prężnie się rozwijacie. Ale jestem podwójnie dumny z tego, że mamy taką osobę jak Pani Paulina, którą możemy się pochwalić, bo rzeczywiście 20 osób w skali całego województwa podkarpackiego to niewiele. Cieszymy się, że tutaj w Wydziale Zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk w Tarnobrzegu taki stypendysta się znalazł. Bardzo serdecznie gratuluję Pani w życiu zawodowym i osobistym.

  Stypendium jest najwyższą nagrodą, jaką student może otrzymać w Polsce. Paulina Dobrowolska jest jedyną studentką wyróżnioną w skali powiatu tarnobrzeskiego.
  Wysokość stypendium, jakie zostało przyznane studentce SAN Tarnobrzeg, to 15 tysięcy złotych.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Przedszkole na medal! Zobacz wyniki głosowania

  Przedszkole na medal! Zobacz wyniki głosowania

  Konkurs plastyczny dla dzieci

  Konkurs plastyczny dla dzieci

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Narodowa Gala Boksu. Boxing Night 14. Transmisja LIVE

  Narodowa Gala Boksu. Boxing Night 14. Transmisja LIVE