Zaśpiewali po angielsku w Sandomierzu

  (GOP)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

   Zaśpiewali po angielsku w Sandomierzu
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Płaza

  28 młodych wykonawców zaprezentowało się na Festiwalu Piosenki Angielskiej, który odbył się w piątek w Domu Katolickim w Sandomierzu.

  Manchester United wrócił na 6. miejsce w tabeli. Kibice pozostałych drużyn nie pozostawiają na podopiecznych Mourinho suchej nitki

  (Dostawca: x-news)


  W dorocznym, zorganizowanym już po raz 18. konkursie uczestniczyli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sandomierskiego. Zaprezentowali różnorodny repertuar, od popowych ballad po ostry rock. Ich występy oceniało jury, w skład którego wchodzili angliści i muzycy. Jurorzy brali pod uwagę muzykalność, poprawność wymowy w języku angielskim, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Słów uznania nie szczędził młodym wykonawcom Janusz Suszyna, naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu.

  - Poziom imprezy jest na miarę jubileuszu. Festiwal osiągnął dojrzałość i wyjątkowo dojrzali są występujący na nim artyści. Nie zazdroszczę jurorom. Miałbym bowiem ogromny problem z wyłonieniem najlepszych wykonawców. Usłyszeliśmy wspaniałe głosy i znakomite interpretacje. Młodzież poradziła sobie świetnie również z językiem angielskim – mówił Janusz Suszyna.

  Roman Ryński, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, ogłaszając werdykt jury, podkreślił, że poziom festiwalu jest z roku na rok coraz wyższy, również pod względem językowym.
  W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Lipiec z Samborca, która zaśpiewała piosenkę „Stay” z repertuaru Rihanny.

  - Jestem szczęśliwa i bardzo zaskoczona. Nie spodziewałam się wygranej. Miałam naprawdę mocną konkurencję - powiedziała Ola.

  Zwyciężczyni dodała, że zdecydowała się na udział w festiwalu, aby sprawdzić swoje umiejętności wokalne i językowe.

  W starszej grupie najlepsza okazała się Oliwia Łukawska z I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

  Nagroda publiczności trafiła do Łukasz Leśki z II Liceum Ogólnokształcącego.

  Zwycięzcy otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe.

  Organizatorem festiwalu było II Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu. „Echo Dnia” sprawowało nad nim patronat medialny.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Pochwal się swoim ogrodem lub balkonem. Przyślij zdjęcia

  Pochwal się swoim ogrodem lub balkonem. Przyślij zdjęcia

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!