Za granicą uczniowie skarżyskich szkół zawodowych zdobywali...

  Za granicą uczniowie skarżyskich szkół zawodowych zdobywali wiedzę i umiejętności

  BOL

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Za granicą uczniowie skarżyskich szkół zawodowych zdobywali wiedzę i umiejętności
  1/27
  przejdź do galerii
  Placówki szkolnictwa zawodowego w powiecie skarżyskim dokładają starań, by uczniowie zdobywali nie tylko teoretyczne, ale i praktyczne umiejętności.
  Również za granicą. Ostatnio w dwóch szkołach średnich w Skarżysku podsumowano programy stażowe dla młodzieży. W Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika podsumowano projekty „Erasmus +” oraz „Masz staż”. „Ekonomik” w ciągu 10 lat zdobył na kształcenie uczniów ponad milion 200 tysięcy Euro! - Dzięki środkom unijnym proponujemy uczniom dodatkowe zajęcia z matematyki, języka angielskiego oraz zawodowe, płatne staże, praktyki zagraniczne w Niemczech i Hiszpanii - mówi Jolanta Nowicka, dyrektor ZSE.

  Pracują, zwiedzają

  Młodzi ludzie nie tylko pracują, ucząc się samodzielności i odpowiedzialności, ale i zwiedzają kraje, w których odbywają staż. W tym roku szkolnym 51 uczniów odbyło praktyki w Dreźnie i Lipsku. Setka uczniów „ekonomika” uczestniczy w dofinansowanym przez Unię programie „Masz staż”. Młodzież odbywa staże u pracodawców (150 godzin, z wynagrodzeniem 1200 złotych). Dodatkowe plusy to udział w 10 - dniowym wakacyjnym obozie językowym, zajęcia z matematyki i języka angielskiego, kursy kompetencji społeczno-przedsiębiorczych ,oraz cyfrowych w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

  Nagrody dla najlepszych

  Przykładanie się do nauki nie tylko zwiększa szanse na zagraniczny wyjazd, ale i jest dodatkowo nagradzane. W ZSE nagrodzono najlepszych uczniów w poszczególnych zawodach. Otrzymali honorowe dyplomy i Power Banki. Technik Informatyk - Jakub Mech, Technik Informatyk i Fotograf - Przemysław Kłys, Bartłomiej Turski. Technik Organizacji Reklamy - Izabela Dwojak, Aleksandra Antoniuk. Technik Ekonomista - Wiktoria Ciura, Paulina Kowalczyk. Technik Spedytor - Dawid Szpankowski, Bartłomiej Stępniak. Technik Hotelarstwa - Patrycja Kwiatkowska, Patrycja Wierzbicka.

  Włochy, Anglia, Portugalia

  W Zespole Szkół Technicznych w ramach programu „Erasmus+” , dwutygodniowe, zagraniczne staże odbyło 48 uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Partnerami projektu wartego ponad 92 tysiące Euro były firmy w Rzymie, Lizbonie i Plymouth w Wielkiej Brytanii. - Przyszli geodeci w Portugalii uczyli się obsługi programu Autocad i projektowali w nim obiekty 3D. Technicy budownictwa w Rzymie uczyli się na tym samym programie planować przestrzeń mieszkalną, a elektrycy zostali przeszkoleni w zakresie wykorzystywania energii odnawialnej i montażu ogniw fotowoltaicznych, uczyli się projektować panele słoneczne. W Wielkiej Brytanii informatycy podczas zajęć nabywali umiejętności z grafiki komputerowej, ucząc się obsługiwania programów Photoshop i Blender. Zdobywali kompetencje w przetwarzaniu obrazów cyfrowych – tworzyli i obrabiali obrazy 2D i 3D oraz przygotowywali animacje trójwymiarowe - opowiada Monika Bialik - Pawlak z Zespołu Szkół Technicznych. Uczniowie po powrocie ze stażu podzielili się zdobytym doświadczeniem i wiedzą kolegom. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali dokument stworzony przez Komisję Europejską – Europass-Mobilność.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   Strefa Imprez

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj zdobywczynie tytułów

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj zdobywczynie tytułów

   Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj laureatki

   Miss Nastolatek Ziemi Świętokrzyskiej 2017. Poznaj laureatki

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Scyzoryki Festiwal 2017. Zagłosuj na tancerzy!

   Scyzoryki Festiwal 2017. Zagłosuj na tancerzy!

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Gry