W Skarżysku rozdano medale i Dęby

  W Skarżysku rozdano medale i Dęby

  Mateusz Bolechowski

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Laureaci VI edycji nagród Powiatowe Dęby po odebraniu statuetek.

  Laureaci VI edycji nagród Powiatowe Dęby po odebraniu statuetek. ©M. Bolechowski

  Pięć osób zasłużonych dla powiatu skarżyskiego otrzymało prestiżową nagrodę. Statuetki wręczono już po raz szósty.
  Laureaci VI edycji nagród Powiatowe Dęby po odebraniu statuetek.

  Laureaci VI edycji nagród Powiatowe Dęby po odebraniu statuetek. ©M. Bolechowski

  Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu skarżyskiego po raz szósty przyznano statuetki Powiatowych Dębów. Zasłużonych mieszkańców powiatu odznaczono też państwowymi orderami, a kombatantów awansowano na stopnie oficerskie.
  Od sześciu lat powiat skarżyski wybijającym się mieszkańcom przyznaje honorowe wyróżnienia - statuetki Powiatowych Dębów. Kandydatów zgłaszają działające w powiecie organizacje, a o przyznaniu decydują głosy członków kapituły, składającej się z laureatów Dębów.

  DWUNASTKA KANDYDATÓW

  W tym roku zgłoszono dwanaście kandydatur, ale kapituła zadecydowała o uhonorowaniu tylko pięciu z nich. W tym roku do grona posiadaczy tych statuetek dołączyli: Krystyna Skowron, Krzysztof Długosz, Tomasz Piętak, Zbigniew Pietras i Maria Wroniewska.

  LAUREACI DĘBÓW

  LAUREACI DĘBÓW


  Krystyna Skowron z Bliżyna, działa w Towarzystwie Przyjaciół Bliżyna, jest poetką i organizatorką sesji popularnonaukowych na temat historii Bliżyna. Opiekuje się miejscami pamięci narodowej. Jest autorką ostatnio wydanej książki na temat zabytkowego kościółka Świętej Zofii w Bliżynie. Z jej inicjatywy odnawiane są zabytki i pomniki na terenie gminy.
  Tomasz Piętak z Bliżyna, śpiewak operowy i organista. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Organizuje festiwale muzyki kameralnej w Bliżynie. Koncertował w Polsce i za granicą. Jest organistą w kościele Świętej Anny w Warszawie oraz solistą Warszawskiej Opery Kameralnej i Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tomasz Piętak wielokrotnie koncertował w Skarżysku podczas imprez charytatywnych.
  Krzysztof Długosz ze Skarżyska, muzyk, wieloletni nauczyciel w skarżyskiej szkole muzycznej. Współorganizował wiele imprez charytatywnych. Odznaczony medalem Zasłużony Działacz Kultury. Często występuje z prowadzonym przez siebie zespołem muzycznym podczas różnych uroczystości.
  Zbigniew Pietras z Lipowego Pola, maratończyk, ojciec dziewięciorga dzieci. Bierze udział w kilkudziesięciu biegach maratońskich rocznie, reprezentując gminę Skarżysko Kościelne. Jest w swojej gminie uznawany za wzór do naśladowania dla młodzieży. Na swoim koncie ma już 130 medali z różnych imprez sportowych. Zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Europy w bieganiu po schodach.
  Maria Wroniewska ze Skarżyska, dyrektor integracyjnego Przedszkola numer 12 w Skarżysku-Kamiennej. Dzięki niej przedszkole utworzyło klasy integracyjne, udało się jej znacznie unowocześnić podległą sobie placówkę. Angażuje się w organizację imprez charytatywnych. Za działalność oświatową wyróżniona nagrodą prezydenta Skarżyska.  - To dla mnie wielkie wyróżnienie. Nie spodziewałem się, że moja działalność zostanie dostrzeżona i doceniona. Bardzo się cieszę - powiedział nam po dekoracji Zbigniew Pietras.

  Tomasz Piętak stwierdził, że nagrodę odbiera w imieniu wszystkich osób, które mają swój wkład w organizację popularnych festiwali muzyki klasycznej w Bliżynie.
  Podczas sesji wręczono też srebrne i brązowe Krzyże Zasługi. Srebrny otrzymał Stanisław Kopeć, a brązowymi udekorowano Pawła Rzuchowskiego, Mirosławę Skowron, Annę Bogusz, Danutę Jasińską, Andrzeja Łepkowskiego, Marię Pawłowską i Annę Tusiewicz. Na sesji byli obecni także przedstawiciele polskiej armii, którzy z upoważnienia ministra obrony narodowej wręczyli skarżyskim kombatantom awanse na wyższe stopnie oficerskie. Majorem został Henryk Czech, porucznikami - Stefan Jurzyński, Sławomir Musielak, Zbigniew Dubiel, Włodzimierz Widawski, Jerzy Bilski, Tadeusz Borek, Władysław Nawrót, Alicja Pisarek, Czesław Pisarek, Feliks Sokołowski, Janina Uwierzbowicz, Józef Grzmil, Jadwiga Hernik, Marianna Gurynowicz, Danuta Kamińska, Alina Pedryc i Henryk Stępień. Na stopień podporucznika awansowano Ryszarda Mamcarza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  Polecamy

  Mała Miss i Mały Mister 2016. Dodatek w czwartek, 8 grudnia

  Mała Miss i Mały Mister 2016. Dodatek w czwartek, 8 grudnia

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Wideo

  Galerie zdjęć