Zalew w Bliżynie otwarty, a samorządowcy…ochrzczeni...

Zalew w Bliżynie otwarty, a samorządowcy…ochrzczeni (zdjęcia)

Mateusz BOLECHOWSKI bolechowski@echodnia.eu

Echo Dnia Świętokrzyskie

Echo Dnia Świętokrzyskie

Zalew w Bliżynie otwarty, a samorządowcy…ochrzczeni (zdjęcia)

©Mateusz Bolechowski

W Bliżynie otwarto zalew. Wielka, dwudniowa impreza z wieloma atrakcjami, przede wszystkim... "przymusową" kąpielą.
Zalew w Bliżynie otwarty, a samorządowcy…ochrzczeni (zdjęcia)

©Mateusz Bolechowski

[galeria_glowna]
Po 10 latach od rozerwania tamy oddano do użytku nowy, piekny zbiornik wodny. Przez dwa dni trwała impreza Przystań Bliżyn. Wystapiło wielu znanych muzyków, wsród nich Milano i Coma.

10 lat temu wielka powódź zniszczyła zalew w Bliżynie. Samorząd postanowił go odbudować, w końcu, dzięki unijnej pomocy, to się udało. Dziś gmina może się pochwalić pięknym, większym niż uprzednio zbiornikiem ze świetną infrastrukturą.
Jest duże kąpielisko, pomost, plac zabaw, miejsce do grillowania i deptak wokół zalewu. Na tamie zbudowano nawet przepławkę dla ryb. W sobotę uroczyście oddano obiekt do użytku.

- Zalew przyczyni się do rozwoju gminy, da możliwość odpoczynku mieszkańcom, sprawi, że Bliżyn będzie atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania - mówił Mariusz Walachnia, wójt Bliżyna.
Gratulacjom nie było końca. Składali je nawet przedstawiciele zaprzyjaźnionych gmin z Białorusi i Słowenii. - Od pięciu lat regularnie się odwiedzamy. Cieszy nas ogromny postęp, jaki widzimy u was - stwierdził Daniel Kalamar, żupan miasta Grad.

MOKRE ŚWIĘTOWANIE

Na zalewie pojawiły się pierwsze żaglówki, zbiornik został poświęcony, a samorządowcy… ochrzczeni. Strażacy - ochotnicy chwycili za ręce i nogi wójta Walachnię i bez ceregieli wrzucili go do wody. Podobnie postąpili ze Zbigniewem Wolskim z Polskich Linii Kolejowych, a na widok zbliżających się druhów z pomostu sami skoczyli przewodniczący gminnej rady Jerzy Rams i radna powiatowa Anna Leżańska.

Do strażaków nikt nie miał żalu, w tym dniu otrzymali nawet łódź, której nadano imię Bliżyniak II. Za przykładem samorządowców poszła spora grupa mieszkańców, którzy postanowili zażyć kąpieli pod okiem ratowników strzegących kąpieliska.

DWA DNI ZABAWY

Na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury Zameczek przez dwa dni trwał wielki festyn Przystań Bliżyn, również dofinansowany przez Unię Europejską. Było mnóstwo konkursów z nagrodami, loty balonem, a nocą imponująca inscenizacja obrzędów Nocy Kupały.

Tłumy ludzi oglądały koncerty znanych zespołów. W sobotę wystąpiły między innymi szantowy Kliper, grający country Konwój i folkowo - rockowy Ukrainian Folk. W niedzielę imprezę rozpoczął występ grupy disco polo Milano, potem publicznośc bawił kabaret Formacja Chatelet, a wieczorem zespoły Swobodna i Coma. Przystań Bliżyn zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Oceniamy naszą władzę

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniliśmy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów

Oceniliśmy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów

Wideo

Galerie zdjęć

Strefa Imprez