Nocny pościg i groźny wypadek w Starachowicach

  Nocny pościg i groźny wypadek w Starachowicach

  Monika Nosowicz-Kaczorowska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Policyjny pościg zakończył się zderzeniem dwóch samochodów. Ranne zostały dwie osoby, kierowcy aut.
  1/4
  przejdź do galerii

  Policyjny pościg zakończył się zderzeniem dwóch samochodów. Ranne zostały dwie osoby, kierowcy aut. ©Straż Pożarna Starachowice

  Policyjny pościg zakończony wypadkiem dwóch samochodów. Do takich zdarzeń doszło w nocy we wtorek, 10 stycznia w Starachowicach na ulicy Ostrowieckiej. Wszystko zaczęło się, kiedy kierowca osobowego volkswagena golfa około godziny 21 nie zatrzymał się do kontroli policyjnej.
  ZOBACZ TAKŻE:
  Ignorował czerwone światło i ominął policyjną blokadę. Policyjny pościg w Kamiennej Górze


  (Dostawca: x-news)


  - Około godziny 21 na Alei Niepodległości do kontroli nie zatrzymał się volkswagen golf. Wcześniej policjanci otrzymali zgłoszenie, że w takim pojeździe prawdopodobnie znajduje się nietrzeźwy kierowca. Patrolowali ulice Starachowic w poszukiwaniu pojazdu. Na Alei Niepodległości zauważyli jadący poszukiwany pojazd. Dali sygnał do zatrzymania się, ale kierowca nie tylko się nie zatrzymał, ale przyspieszył i zaczął uciekać - powiedziała Monika Kalinowska, rzecznik prasowy starachowickich policjantów. - Policjanci podjęli pościg. Na ulicy Ostrowieckiej podczas wyprzedzania kierowca golfa doprowadził do czołowego zderzenia z fiatem punto.
  Obydwa samochody wpadły do przydrożnego rowu. Na miejsce zostali wezwani strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Do zdarzenia pojechały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie w pojazdach i uwolnili z nich poszkodowanych kierowców. Jak się okazało, w pojazdach były dwie osoby. Obydwie z obrażeniami zostały przekazane załogom karetek ratunkowych.

  - Obaj kierujący zostali ranny. 29-latek z punto ma obrażenia nogi, 26-letni kierowca golfa obrażenia głowy, które uniemożliwiły zbadanie trzeźwości mężczyzny zaraz po zdarzeniu, ale wszelkie ustalenia wstępnie wskazują na to, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Została mu pobrana krew do badania na trzeźwość. 26-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, ucieczkę i spowodowanie wypadku drogowego. Jeśli badanie potwierdzi, że był pod wpływem alkoholu, będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości. Już zatrzymano mu prawo jazdy - powiedziała Monika Kalinowska.

  Zobacz galerię

  Atrakcyjne mieszkanie może być Twoje. Wystarczy 29 złotych

  Komentarze (28)

  Wszystkie komentarze (28) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki 2017

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy najlepszą studniówkę 2017. Zobacz i zagłosuj

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Miss Studniówki. Zobacz kandydatki

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Wybieramy Mistera Studniówki. Zobacz kandydatów

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!