Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niosą pomoc pooszkodowanym w Starachowicach

M.K.
W pracę Stowarzyszenia "Przystań" zaangażowanych jest wiele osób. Dziś jest tu nas grupka - mówiła podczas otwarcia Centrum Interwencji Kryzysowej Marta Majkusiak (z kwiatami). Obok starosta Danuta Krępa i prezydent Marek Materek.
W pracę Stowarzyszenia "Przystań" zaangażowanych jest wiele osób. Dziś jest tu nas grupka - mówiła podczas otwarcia Centrum Interwencji Kryzysowej Marta Majkusiak (z kwiatami). Obok starosta Danuta Krępa i prezydent Marek Materek. Monika Nosowicz-Kaczorowska
Starachowickie Centrum Interwencji Kryzysowej "Przystań" niesie pomoc poszkodowanym.

Całodobowy telefon zaufania, działania profilaktyczne w szkołach, grupy wsparcia i specjalistyczne poradnictwo - tym będzie zajmować się Starachowickie Centrum Interwencji Kryzysowej "Przystań". Działalność zaczyna w poniedziałek 3 kwietnia, a we wtorek 28 marca instytucja oficjalnie wprowadziła się do nowej siedziby w Galerii Skałka.

- Miejsce to powstało nie przez przypadek, ale z potrzeby i składa się z kilku elementów. Pierwszy to unijny projekt, z którego wraz z Fundacją Możesz Więcej uzyskaliśmy ponad milion złotych dofinansowania. W ramach tego projektu powstanie świetlica środowiskowa w Starachowickim Centrum Kultury, będzie też uświadczona pomoc prawna, psychologiczna, pedagogiczna dla osób, które jej potrzebują. Osoby te znajdą pomoc w jednym miejscu - powiedział podczas otwarcia prezydent Marek Materek.

Centrum to wspólna inicjatywa Fundacji Możesz Więcej, Gminy Starachowice, Stowarzyszenia Przystań oraz Powiatu Starachowickiego, które do pracy w nowej instytucji oddeleguje jedną osobę. Starachowickie Centrum Interwencji Kryzysowej "Przystań" prowadzić będzie Marta Majkusiak, od lat szefowa Stowarzyszenia "Przystań", które udziela pomocy osobom potrzebującym wsparcia i pomocy prawnej. Z pomocy korzystają osoby z powiatu starachowickiego. Część osób potrzebujących wsparcia wskaże Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Potrzebujących mogą też wskazywać mieszkańcy. Osoby takie należy zgłosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Szacuje się, że ze wsparcia Centrum skorzysta minimum pół tysiąca osób, z czego połowę będą stanowić dzieci i młodzież. Na realizację przedsięwzięcia przeznaczone jest blisko 1,2 miliona złotych, a samo powstanie Starachowickiego Centrum Interwencji Kryzysowej wpisuje się w działania rewitalizacji społecznej Starachowic. Wśród ofert centrum jest między innymi uruchomienie całodobowego telefonu zaufania i czatu on line z prawnikiem, psychologiem, pedagogiem i terapeutą do spraw uzależnień, udzielanie indywidualnych porad prawnych, trening zachowań abstynenckich, warsztaty rozwoju osobistego. Wśród działań skierowanych do dzieci planuje się treningi technik radzenia sobie ze stresem, podnoszenia własnej wartości, treningu twórczego myślenia, zastępowania agresji czy warsztatów asertywności.

- Mam nadzieję, że to miejsce zostanie tu na dłuższy czas, że kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy żyją w rodzinach problemowych znajdą tu swoje miejsce. Będzie reaktywowany telefon zaufania (41)274-09- 97. Zapraszam osoby, które czują, że chcą coś zmienić w swoim życiu - powiedziała Marta Majkusiak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto