Policjanci kontrolują młodzież

  Policjanci kontrolują młodzież

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Podczas kontroli na ulicach sprawdzono 36 pojazdów i zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę z 0,78 promila w wydychanym powietrzu.

  Podczas kontroli na ulicach sprawdzono 36 pojazdów i zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę z 0,78 promila w wydychanym powietrzu. ©I. Ogrodowska-Ogórek

  Ponad 30 policjantów kontrolowało młodzież przesiadującą na skwerkach, ławkach czy w okolicach barów.
  Podczas kontroli na ulicach sprawdzono 36 pojazdów i zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę z 0,78 promila w wydychanym powietrzu.

  Podczas kontroli na ulicach sprawdzono 36 pojazdów i zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę z 0,78 promila w wydychanym powietrzu. ©I. Ogrodowska-Ogórek

  Ponad 30 funkcjonariuszy na starachowickich ulicach, ponad setka wylegitymowanych, ponad 30 sprawców wykroczeń zatrzymanych, w tym głównie młodzi ludzie - w piątkową noc odbyła się kolejna policyjna akcja związana z rozpoczęciem ferii.

  W piątek, przed dwutygodniową przerwą feryjną, starachowicka policja wspierana przez funkcjonariuszy z Kielc prowadziła wzmożone działania. Wieczorem na ulice miasta wyjechało ponad 30 policjantów w mundurach i po cywilnemu. Działania trwały do północy.

  Bezpieczeństwo w mieście

  Wzmożone patrole prowadzono w ramach programu "Bezpieczne miasto". Ich celem jest zapobieganie przestępczości, przede wszystkim tej najbardziej uciążliwej dla mieszkańców, czyli kradzieżom, włamaniom, narkotykom, zakłócaniu ciszy, spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Natomiast piątkowa akcja dotyczyła głównie kontroli młodych osób przebywających wieczorem na terenie miasta.
  - Rozpoczynają się ferie, szukamy nietrzeźwych bądź będących pod wpływem narkotyków młodych ludzi - informuje naczelnik Mirosław Siedlak z sekcji prewencji starachowickiej policji.

  - Na rozpoczęcie ferii, bo młodzież świętuje rozpoczęcie zimowej przerwy w nauce na różne sposoby, stąd nasza obecność. Efekty? Jednym z nich jest fakt, iż tej nocy nie odnotowaliśmy zdarzeń o charakterze kryminalnym - dodaje oficer prasowy starachowickiej policji Włodzimierz Stańczak.
  Nocny bilans

  W piątkowy wieczór na ulicach miasta można było spotkać wielu młodych ludzi. I też z nimi najczęściej tego wieczoru związane były zgłaszane interwencje, w sumie było ich ponad 30. Wieczór rozpoczął się od próby obrzucenia kamieniami radiowozu w Starachowicach zachodnich przez grupę młodych wyrostków. Kiedy na miejsce zdarzenia zjechały się patrole z całego miasta, sprawcy rzucili się do ucieczki. Kolejne kontrole młodzieży przesiadującej na skwerkach, na osiedlowych ławkach czy w okolicach barów miały na celu sprawdzenie, czy nie są oni pod wpływem bądź w posiadaniu narkotyków.

  O grupie młodych mężczyzn skakających po dachu jednego z aut zaparkowanych w rynku informował jeden z policyjnych komunikatów. Jak się okazało panowie nie byli pod wpływem, a auto, po którym skakali było własnością jednego z nich…
  Mandatem rozpoczęli ferie pijący alkohol na starachowickim rynku dwaj młodzi mężczyźni.

  Takich sytuacji było więcej, bowiem w ciągu kilku godzin policjanci ukarali 35 mandatami 38 sprawców wykroczeń. 14 wręczono za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, czyli na przykład na starachowickim rynku. Kolejnych 18 mandatów dotyczyło zakłócania porządku i zaśmiecania terenów publicznych. Dwie osoby trafiły tego wieczoru do ostrowieckiej izby zatrzymań. Podczas kontroli na ulicach sprawdzono 36 pojazdów i zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę z 0,78 promila w wydychanym powietrzu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.