Taneczny weekend w Staszowie - piękne stroje, wyjątkowa muzyka, cekiny i pióra

Agnieszka Kuraś
W sobotę w staszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się XII Ogólnopolski Turniej Tańca o puchar Tadeusza Wrześniaka właściciela Hut Szkła. Zorganizował go Staszowski Ośrodek Kultury w partnerstwie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Szkołą Podstawową nr 3 w Staszowie. Głównym sponsorem była firma „Wrześniak Glassworks”.

Piękne, wymyślne stroje, wyjątkowa muzyka, pot i łzy, cekiny i pióra pozostawione na parkiecie, a przede wszystkim umiejętności tancerzy- tak w skrócie można podsumować 12 edycję Turnieju Tańca. Tancerze walczyli o punkty i wyższe klasy taneczne.

Reprezentanci naszego województwa na tanecznym podium
Impreza co rok cieszy się dużym uznaniem wśród adeptów sztuki tańca towarzyskiego, o czym świadczy fakt, iż liczba jego uczestników stale rośnie. Podczas 12 edycji turnieju swoje zdolności taneczne pokazało publiczności ponad 140 par z około 40 klubów tanecznych z całego kraju. Nasze województwo reprezentowały szkoły RESPECT DANCE Skarżysko-Kamienna, TWIST Ostrowiec Świętokrzyski, Kick Kielce i Flesz Staszów. Pary z tych szkół podczas turnieju 7-krotnie stawały na podium zajmując najwyższe miejsca. Agnieszka Drożdżowska i Bartłomiej Zapart para ze szkoły Flesz Staszów 2-krotnie wywalczyła I miejsce w tańcach standardowych i latynoamerykańskich w kategorii powyżej 15 lat w klasie łączonej F+E. I miejsce wywalczyła też Natalia Magdziarz i Jakub Fidler para ze szkoły Kick Kielce w kategorii 12-13 lat w klasie F. Z kolei pary z Respekt Dance ze Skarżyska Kamiennej zdobyły I i II miejsce w kategorii 12-13 lat w klasie G. Pierwsze I miejsce wywalczyli: Zuzanna Lelonek i Wiktor Winiarski, a II miejsce: Julia Chudzik i Jakub Piętak z Respekt Dance.

Zwycięzcy w najwyższej klasie tanecznej z Krakowa i z Tarnowa
Turniej zrealizowany został w trzech blokach. Pierwszy rozpoczął się o godzinie 10. Ostatni zakończył przed godzina 20. To było pasjonujące wielogodzinne widowisko taneczne. Na parkiecie zaprezentowały się pary w klasach tanecznych od A do F oraz po raz pierwszy kategoria Senior. Najmłodsi uczestnicy mieli po 10-11 lat, najstarsi tańczyli w kategoriach 40+ i 50+.

Zdecydowanie największe emocje towarzyszyły finałowi turnieju najwyższych klas tanecznych. Finaliści otrzymali dyplomy, puchary i nagrody finansowe. W najwyższej klasie A w tańcach latynoamerykańskich I miejsce w turnieju wytańczyła para z klubu Idea Kraków – Magdalena Guzik i Jakub Furman. W tej samej najwyższej klasie w tańcach standardowych I miejsce wywalczyli Aleksandra Bartoszek i Tomasz Budzik para z klubu Emika Pałac Młodzieży Tarnów.

ZOBACZ Pełne wyniki turnieju

Ale na tym nie zakończyły się wrażenia taneczne w Staszowie, bowiem dzisiaj w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Świętokrzyskie Konfrontacje w Tańcu Towarzyskim o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. Więcej na ten temat w „Echu Staszowskim” w najbliższy piątek.

Patronem medialnym obu wydarzeń tanecznych było „Echo Dnia”.