70 tysięcy dla WOŚP w Staszowie

  70 tysięcy dla WOŚP w Staszowie

  Agnieszka Kuraś

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Solcu Starym ofiarowały swoje prace na licytację. W sumie podczas aukcji udało się zebrać prawie 1250 złotych.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Solcu Starym ofiarowały swoje prace na licytację. W sumie podczas aukcji udało się zebrać prawie 1250 złotych. ©M. Jarosz

  To już pewne. W powiecie staszowskim zebrano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawie 70 tysięcy złotych. Pieniądze nadal są liczone.
  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Solcu Starym ofiarowały swoje prace na licytację. W sumie podczas aukcji udało się zebrać prawie 1250 złotych.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Solcu Starym ofiarowały swoje prace na licytację. W sumie podczas aukcji udało się zebrać prawie 1250 złotych. ©M. Jarosz

  W ubiegłym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w naszym powiecie pięćdziesiąt tysięcy złotych. Rok temu okrzyknięto ten wynik rekordem na Powiślu. Czy w tym roku Staszów też będzie górą? Przekonamy się, gdy zostanie policzona ostatnia złotówka.

  Jedno jest pewne - do tej pory udało się zebrać prawie 70 tysięcy złotych. Tym samym ubiegłoroczny rekord został pobity.

  Ci, którzy spodziewali się świetnego finału, nie mylili się ani trochę.
  Było mnóstwo zabawy, uśmiechu autentycznej radości i serca. Wielkiego serca mieszkańców i wolontariuszy, które biło w niedzielę jak nigdy dotąd. Wolontariusze przynieśli ciężkie puszki, a na licytacjach trwała prawdziwa walka o każdy przedmiot. Oprócz tego odbyły się jak zawsze koncerty, pokazy i "światełko do nieba". Ten finał musiał się udać.

  W POŁAŃCU 25 TYSIĘCY

  Miasto energetyków obroniło pozycję lidera powiatu jeżeli chodzi o zbiórki dla orkiestry. W ubiegłym roku mieszkańcy ofiarowali 20 tysięcy złotych, tegoroczne podliczenia wskazują na minimum 25 tysięcy złotówek.

  - Jesteśmy już w końcowej fazie liczenia. Ta kwota raczej nie ulegnie radykalnej zmianie - mówi Joanna Juszczyńska dyrektor Centrum Kultury i sztuki w Połańcu.

  I nie ma się czemu dziwić. O godzinie 16, kiedy rozpoczynano blok przedstawień, w sali widowiskowej nie było nawet wolnego miejsca… stojącego. Liczba chętnych była trzykrotnie większa niż liczba krzesełek. Od godziny 16 trwał tam właśnie koncert finałowy na którym zaprezentowały się między innymi zespoły taneczne, ludowe, oraz dziecięce i młodzieżowe. Gwiazdą koncertu był występ Słowackiego zespołu ze Starej Lubovni. Kulminacją koncertu była licytacja przedmiotów przekazanych na aukcję.

  W STASZOWIE 16 TYSIĘCY…

  …i liczenie nadal trwa. Do staszowskiego sztabu orkiestry nadal wpływają pieniądze ze zbiórek. Do wczorajszego wieczora doliczono się 16 tysięcy złotych. Jak mówią organizatorzy tegorocznego finału, był on najlepszym jak do tej pory. Nie tylko dlatego, ze udało się zebrać naprawdę dużo pieniędzy, ale też dlatego, że do hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie przyszło naprawdę wiele osób. A w Staszowie działo się wiele.
  Wszystko rozpoczęło się jeszcze przed południem. Wtedy rozpoczął się piknik rodzinny na którym nie brakowało przeróżnych zabaw i konkursów dla dzieci i nie tylko. Na hali stanęło także wesołe miasteczko. Skoro piknik to nie mogło zabraknąć na nim oprócz wesołej zabawy wyśmienitego jadła. Tym raczyła wszystkich chętnych Chorągiew Rycerska Ziemi Staszowskiej. Wśród dań królował bigos w średniowiecznym wydaniu. Za jadło płacono tym razem nie w złotówkach a w… "owsiakach". Piknik zakończył się o godzinie 15. Po nim na scenę weszły pierwsze tego dnia zespoły muzyczne, które rozkręcały publiczność do wielkiego wieczornego finału. Wystąpiły między innymi Haciu, For No One i Perpetum Homo.

  O godzinie 18 rozpoczęła się licytacja przedmiotów zgromadzonych na orkiestrowej aukcji. Licytujący bili się między innymi o obrazy, rzeźby , filiżanki i… karpia w galarecie po Rytwiańsku, danie okrzyknięte mianem najlepszej świątecznej potrawy 2007 roku w województwie świętokrzyskim.

  Najwięcej na licytacji wydał wierny orkiestrze od lat Adam Lubera zawodowo pełniący funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Staszów. W sumie jego "łupem" padły eksponaty warte tysiąc złotych.

  - Sprzedały się wszystkie eksponaty - mówił zadowolony Paweł Ciepiela, szef staszowskich rycerzy, który prowadził licytację.

  Po gorącej licytacji rozpoczęło się światełko do nieba. Po kilkunastu minutach pokazu fajerwerków, wspartego hukiem armatnich wystrzałów publiczność powróciła do hali, aby zobaczyć pokaz freerun w wykonaniu staszowskiej młodzieży. Później wystąpiła gwiazda XVI finału, grupa Obstawa Prezydenta.

  Licytacja trwała również na portalu Allegro gdzie wystawiono koszulkę Małgorzaty Glinki - Mogentale, w której zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w siatkówce w 2005 roku w Zagrzebiu. Ostatecznie została ona sprzedana za 405,01 złotych.

  W BOGORII 7 TYSIĘCY

  W liczącej nieco ponad 8 tysięcy mieszkańców gminie Bogoria Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz pierwszy i od razu rozpaliła serca mieszkańców. Prawie pięćdziesięciu wolontariuszy zebrało pięć tysięcy złotych.

  Kolejne dwa tysiące to pieniądze z licytacji. Wolontariusze z którymi rozmawialiśmy byli bardzo zadowoleni ze zbiórki. - Było naprawdę super. Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy pomóc orkiestrze - mówiła Katarzyna Kos, która razem z koleżankami kwestowała w Bogorii.

  O godzinie 16 rozpoczęły się występy w Gminnym Ośrodku Kultury, licytacja oraz światełko do nieba. Najdroższym przedmiotem stała się koszulka XVI finału wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sprzedana za 350 złotych. - Bardzo się cieszę, ze udało nam się zorganizować sztab i zagrać z orkiestrą - mówi Zofia - Ligia Janda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bogorii.

  RYTWIANY, OSIEK I SOLEC STARY - 18 TYSIĘCY

  W Rytwianach Orkiestra grała po raz trzeci gwiazdą gminnego finału był występ grupy Perpetum Homo. Odbyły się pokazy strażackie, konkursy oraz występy dziecięce i młodzieżowe. W konkursie piosenki młodzi wykonawcy śpiewali piosenki swoich idoli. Po występach odbyła się licytacja. Wśród przedmiotów największym wzięciem cieszył się pluszowy strażak, którego kupił wójt Grzegorz Forkasiewicz za okrągłe 200 złotych. Około godziny 18 wysypano zawartość pierwszych siedmiu puszek i doliczono się 1500 złotych. Według danych przekazanych wczoraj wieczorem zebrano 5500 złotych.

  Również w Osieku kolejny finał Orkiestry był bardzo udany. Mimo, że nie udało się pobić rekordu sprzed roku to i tak udało się zebrać ponad 9 tysięcy złotych. Na licytacji najdrożej, bo za 200 złotych, sprzedano album ufundowany przez posła Henryka Milcarza.

  W Solcu Starym uczniowie ze Szkoły Podstawowej, ich rodzice oraz nauczyciele wspólnie zorganizowali orkiestrowe granie. Jego efektem jest 3300 złotych. Finał w szkole rozpoczął się o godzinie 15.30, wolontariusze kwestujący w Solcu i Szydłowie zebrali przed południem ponad 1600 złotych. Przedmioty przyniesione na aukcję oraz prace plastyczne uczniów zostały zamienione na prawie 1250 złotych. Panie, które zorganizowały kiermasz ciast zebrały ponad 300 złotych.

  W niedzielę grali niemal wszyscy. Gorące serca mieszkańców przekuły się na świetny wynik zbiórki. Również w tym roku staszowski powiat znajdzie się w wojewódzkiej czołówce pod względem zebranych pieniędzy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Strefa Imprez

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Mała Miss i Mały Mister 2016 - kandydaci. Zgłoś dziecko

  Mała Miss i Mały Mister 2016 - kandydaci. Zgłoś dziecko

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Pierwszaki 2016 w Świętokrzyskiem. Zobacz wszystkie klasy i zagłosuj

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!

  Z Echem Dnia możesz wygrać pieniądze i fantastyczne mieszkanie!