Stołki w magistracie się trzęsą

Stołki w magistracie się trzęsą

Agnieszka Kuraś

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Stołki w magistracie się trzęsą

Kazimierz Sztaba nie jest już sekretarzem w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie. Złożył pisemną rezygnację. ©M. Jarosz

Kazimierz Sztaba złożył rezygnację i nie jest już sekretarzem Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie. Ale to nie koniec roszad w magistracie.
Stołki w magistracie się trzęsą

Kazimierz Sztaba nie jest już sekretarzem w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie. Złożył pisemną rezygnację. ©M. Jarosz

O tym, że w staszowskim magistracie szykuje się ruch na urzędniczych stołkach, mówiono po cichu od początku roku. Teraz przychodzi pora na zmiany.
Dla burmistrza Staszowa Andrzeja Iskry jest to ostatni dzwonek, jeżeli myśli poważnie o dalszym rządzeniu gminą.

SEKRETARZ ZREZYGNOWAŁ

Jeszcze w ubiegłym tygodniu rozeszła się wiadomość o odejściu z urzędu Kazimierza Sztaby, który do tej pory pełnił funkcję sekretarza gminy.
W poniedziałek burmistrz Andrzej Iskra potwierdził tę wiadomość, mówiąc, że sekretarz Sztaba złożył pisemną rezygnację. Pytając o powody odejścia, zostaliśmy odesłani do sekretarza, a ten z kolei, unikając komentarza, odesłał do pisemnego uzasadnienia swojej decyzji. - Rezygnację przyjmuję - odparł burmistrz i na tym rozmowa w tej kwestii dobiegła końca.

Kazimierz Sztaba w uzasadnieniu napisał, że rezygnacja jest efektem skarg i zarzutów radnych względem jego osoby. Dodał, że są one według niego nieuzasadnione i poniżające. Uchwała w tej sprawie zostanie przyjęta na jutrzejszej sesji Rady Miasta i Gminy w Staszowie.

PROMOCJA ZACZNIE PROMOWAĆ?

Jednak to nie koniec zmian. Coraz głośniej mówi się o tym, że ze stanowiskiem kierownika wydziału promocji pożegna się Czesław Pargieła. Miało by to mieć związek z kiepskimi rokowaniami co do unijnych dotacji na inwestycje w staszowskiej gminie. Czar goryczy jest tym większy, że prawie wszystkie inne gminy w naszym powiecie mają szanse na dużo większe pieniądze.

- Traktuję odwołanie kierownika jako plotki - powiedział burmistrz Iskra zapytany o tę kwestię. Kiedy pytaliśmy o to czy w wydziale promocji szykują się zmiany, odparł, że się nad tym zastanawia, ale ewentualna rozmowa na ten temat zostanie przeprowadzona, kiedy kierownik wróci ze zwolnienia lekarskiego. Rozmowa odbyła się tuż przed sesją Rady Powiatu, na której gościł i burmistrz Iskra, i... kierownik Pargieła, będący jednocześnie radnym powiatowym.

DLA KOGO FOTEL WICEBURMISTRZA?

Od dawna widać, że burmistrz Iskra przeliczył się trochę z kierowaniem gminą w pojedynkę. Jeszcze przed końcem ubiegłego roku w Urzędzie Miasta i Gminy panował totalny chaos, bo kierownicy pochorowali się akurat w tym samym czasie. Teraz wreszcie burmistrz przyznał, że zaczyna brakować mu sił. Dlatego pilnie poszukuje swojego zastępcy. Na pytanie o nazwiska odparł, że będzie ono znane za mniej więcej dwa lub trzy tygodnie.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że duże szanse na zajęcie fotela wiceburmistrza mają Kryspin Bednarczyk, Czesław Dyl lub Jacek Skórski. W kuluarach pada jeszcze jedno nazwisko. Chodzi o Sławomira Jakubika, który pracuje obecnie w Szpitalu Powiatowym w Staszowie i zajmuje się przetargami.

Wydaje się, że burmistrz Iskra najbardziej teraz potrzebuje lojalnych pracowników. Oby nie zabrakło też kompetencji i skuteczności, równie ważnych jak lojalność.

Komentarze

Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Strefa Imprez

Wideo

Galerie zdjęć

Oceniamy naszą władzę

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniliśmy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów

Oceniliśmy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów